Anadolu Isuzu, ihracat şampiyonu oldu

0
1652

2004 – 2014 yılları arasında üst üste 11 yıl midibüs ihracat önderi olan Anadolu Isuzu, bir yıllık aradan sonra, 2016 yılında yüzde 53 pazar payı ile tekrar midibüs ihracat şampiyonu oldu.

Citiport, Visigo, Citibus, Turquoise ve Novo modellerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden Anadolu Isuzu, toplamda 55 milyon Euro’nun üzerinde ihracata imza attı. 16 distribütörü ile 30’un üzerinde ülkede faaliyette bulunan Anadolu Isuzu, 2020 yılında 60’a yakın ülkeye ulaşmayı, ihracatın toplam satışlardan aldığı payı yüzde 30’ların üzerine çıkarmayı ve yıllık ihracat cirosunu 100 milyon Euro’nun üzerine taşımayı hedefliyor.

Konu hakkında açıklama yapan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, ‘’Anadolu Isuzu olarak büyüme potansiyeline sahip olduğuna inandığımız yurtdışı pazarlar için küresel bir vizyon belirledik. Önceleri sınırlı ürün ve bölgelerle yürüttüğümüz yurtdışı pazar faaliyetlerimizi, geniş bir perspektife kavuşturacak daha küresel bir strateji ile yeniledik. Batı Avrupa pazarlarındaki etkinliğimizi, 2015 yılında Belçika Busworld Fuarı kapsamında, ECW uluslararası jürisi tarafından Citiport’un Avrupa’nın en ergonomik ve konforlu otobüsü ödülünü almasıyla daha da artırdık. Afrika ve Ortadoğu’da yepyeni pazarlara yöneldik. Faaliyette bulunduğumuz yurtdışı pazar sayısı bugün itibariyle 30’un üzerinde; 2020 yılı hedefimiz ise 60’a yakın ülkeye ulaşmak.’’ dedi.

Anadolu_Isuzu_GM_Tugrul_Arkan
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz