Anadolu Isuzu Bus2Bus Berlin Fuarı’na katılıyor

4
519
Isuzu_Novociti_Life_Bus2Bus-1
Isuzu Novociti Life

2018 yılında 93 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirerek rekor üzerine rekor kıran Anadolu Isuzu, Bus2Bus Berlin Fuarı’na tanıtımından bu yana hem Türkiye hem Avrupa’da beğeni toplayan Isuzu Novociti Life toplu ulaşım midibüsü ile katılarak Almanya pazarına girmeye hazırlanıyor.

Küresel bir otobüs markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Anadolu Isuzu, ihracat pazarlarındaki varlığını her geçen gün artırarak Türkiye’de üretilen Isuzu marka otobüs ve midibüsleri en iyi şekilde yurtdışında sergiliyor. Geçtiğimiz yıl IAA Hannover, Birmingham Euro Bus Expo ve Busworld Moskova fuarlarında ürünlerini sergileyen Anadolu Isuzu, bu hafta da Almanya’nın Berlin şehrinde 19 – 21 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Bus2Bus Fuarı’na katılıyor.

Almanya’nın Berlin şehrinde ilk kez bir tanıtım faaliyeti gerçekleştiren Anadolu Isuzu, fuar standında Türkiye’de üretilen ve en güncel midibüs modeli olan Novociti Life’yi sergileyecek.

Isuzu Novociti Life

Yeni Isuzu Novociti Life, alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak gün yüzüne çıktı. Büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs kavramıyla dar sokaklı şehirleri de hedefleyen Novociti Life, alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.

Anadolu Isuzu’nun otobüs ürün grubunda bulunan 9,5 metre uzunluğundaki Citibus modeli ile 7,5 metre uzunluğundaki Novociti modeli arasında 8 metre uzunluğuyla yeni bir sınıf oluşturan Novociti Life, midibüs boyutlarında otobüs görünümüyle dikkat çekiyor. Novociti Life’ın alçak tabanlı tasarımına uygun olarak arkaya konumlandırılan FPT marka NEF4 model motoru, 186 beygir güç ve 680 Nm tork üretiyor. FPT’nin EGR (egzoz gazı geriçevirimi) sistemine gerek duymadan Euro 6C yayım ölçütlerini karşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlarken, bu sayede Avrupalı belediyelerin ihtiyacı olan ölçütleri sağlamış oluyor. Novociti Life hem yurtiçinde hem de yurtdışında ZF marka manuel ve Allison marka otomatik şanzıman seçenekleriyle sunuluyor.

Toplam 60 kişilik yolcu sığasıyla geniş iç hacimli Novociti Life, gün ışığının araç içerisinde etkin kullanımını sağlayan özel yolcu camı tasarımıyla, tekerlekli sandalyedeki yolcuların dahi yan camları kolaylıkla kullanabilmelerine olanak veriyor. Bu sayede dış mekanı rahatlıkla gözlemleyebilen tekerlekli sandalyeli yolcular, Novociti Life’ın insan odaklı akıllı tasarımının tadını çıkarıyor.

Akıllı tasarım ile servis ve bakım kolaylığı

Yeni Isuzu Novociti Life, hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini asgari sürede gerçekleştirmek için özenle tasarlandı. Motor bölümü arka kısma alınan Novociti Life, bu sayede alçak tabanlı platformuna kavuştu. Motor ve yürüyen aksamın arkada olması, gerekli durumlarda şanzımanın ve motorun bakım ve onarımını da kolaylaştırırken araç arkasındaki kapak tasarımı da servis edilebilirliği artıracak şekilde tasarlandı. Novociti Life’ın motor bölümüne üç taraftan ulaşılabilmesine imkân sağlayan bakım kapakları sayesinde bakım işlemleri kolaylaşırken müdahale süresi de kısalıyor.

Novociti Life’a bir yılda üç ödül

Isuzu Novociti Life, bir yılda toplam üç ödüle layık görüldü. Turquality kapsamında 2017 yılının sonunda düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli tasarım organizasyonu Design Turkey Yarışmasında “İyi Tasarım Ödülü”nün sahibi olan Isuzu Novociti Life, ilk yurtdışı ödülünü 2018 yılının Nisan ayında A’Design Award & Competition’dan “Gold A’Design Award” ile almıştı. Son ödülünü Polonya’nın Kielce şehrinde düzenlenen Transexpo Fuarı’ndan “New Model Bus” kategorisi üçüncülüğüyle alan Isuzu Novociti Life, toplu ulaşımda midibüs sınıfında önder konumdaki Anadolu Isuzu’yu çok daha güçlü konuma taşıyor.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here