Motor yağında MAN ve Shell işbirliği

0
1301

MAN, küresel pazarlarda Shell ile birlikte geliştirdiği orijinal motor yağının Türkiye tanıtımını 10 Mayıs 2018 tarihinde The St. Regis İstanbul Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile gerçekleştirdi.

MAN Orijinal Yağları (MAN Genuine Oil) tanıtımına MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Şinasi Ekincioğlu ev sahipliği yaparken, Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak‘ın yanı sıra MAN‘ın Türkiye’deki servislerinin yetkilileri de tanıtımda hazır bulundu.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu

MAN Orijinal Yağları, tüm ölçütleri fazlasıyla karşılıyor

MAN’ın 250 yılı aşan köklü geçmişi ile üretim ve mühendislik alanındaki en önemli küresel markalardan biri olduğuna vurgu yapan Tuncay Bekiroğlu, “250 yılı aşan eşsiz bilgi birikimi ve ileri teknolojisi ile MAN’ın yaptığı tüm üretim ve geliştirmelerin odağında, araçların işletmecisi, kullanıcıları, yük ya da yolcular ve ekolojik hassasiyetler yer alıyor. Bu doğrultuda tüm MAN araçları, ileri teknolojileri, dayanıklılıkları, kaliteleri, sundukları yüksek performansa karşın düşük yakıt ve işletme giderleri ile sınıflarının üst sınıf modellerini oluşturuyorlar. Diğer bir deyişle, MAN araçlarında kullanılan en küçük vidadan motor bloğuna kadar tüm bileşenler, yüksek standartlara sahiptir. Bu bileşenlerin her biri kendilerine yönelik yüksek MAN ölçütlerini karşılayarak, yüksek nitelikli MAN araçlarını oluştururlar. Bu bileşenlerin en önemlilerinden biri de hiç şüphesiz, araçlarda kullanılan yağlardır. Bugün burada bu önemli konuda, MAN Orijinal Yağları – MAN Genuine Oil’in tanıtımı için bir arada bulunuyoruz. MAN ve Shell & Turcas gibi iki küresel markanın bilgi birikimi ve tecrübesinin ortaklaşa eseri olarak, motor, şanzıman ve dingil yağları için uygulanan yüksek MAN ölçütlerini fazlasıyla karşılayan üstün nitelikli MAN Orijinal Yağları’nı geliştirdik ve kullanıma sunuyoruz. Bu yağlarla müşterilerimizin yaşam boyu iş ortağı olacağımız iddiamızı bir adım daha ileriye taşıyoruz. Çünkü şimdiye kadar orijinal yedek parça kısmında tek kontrol edemediğimiz husus madeni yağ idi. Bugün Shell ile birlikte attığımız bu adımın uzun süreli olmasını diliyorum.  şeklinde konuştu.

Shell&Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak

“MAN orijinal motor yağının altyapısında GTL teknolojisi var”

Dünyada ve Türkiye’de 11 yıldır madeni yağlar pazarında önderliklerini sürdürdüklerini ve Derince üretim tesislerinden 61 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini kaydeden Shell&Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, MAN ile gerçekleştirilen işbirliği ile birlikte Shell & Turcas’ın Türkiye pazarındaki gücünü daha da artırmış olduğunu dile getirdi. Küresel çapta öncü kamyon ve otobüs üreticisi MAN ile Türkiye pazarında işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti vurgulayan Seyfettin Uzunçakmak, “Madeni yağ tedarik zincirinin tamamında faaliyet gösteren Shell; yenilikçi yaklaşımı ve Ar-Ge’ye yaptığı yatırımın bir sonucu olarak hem küresel hem de yerel markalar tarafından iş ortağı olarak tercih ediliyor. Müşteri beklentilerini karşılamayı hedefleyen hizmet anlayışımızı, GTL (Gas to Liquid: Gazdan Sıvıya) teknolojisi ile doğal gazdan ürettiğimiz ürünlerimizle destekliyoruz. Uzun yıllardır ürün tedarik ettiğimiz markalar arasına MAN gibi çok önemli bir üreticiyi dahil etmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Dünyanın önde gelen iki önder markasının yaptığı bu anlaşma ile yerel olarak Derince’de üreteceğimiz, MAN’ın talep ettiği özellikleri karşılamak üzere ortak olarak geliştirilen MAN Orijinal Yağları tedarik ediyor olacağız. İspanya, İtalya, Fransa ve Güney Kore’de sürdürdüğümüz bu iş ortaklığını Türkiye’ye de taşımış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda ürün yelpazemizi de genişleterek işbirliğimizin uzun yıllar devam etmesini arzu ediyoruz.şeklinde konuştu.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Şinasi Ekincioğlu

Piyasada eşdeğeri bulunmuyor, sadece MAN yetkili servislerinde

MAN’ın üstün nitelikli araçlarının yanı sıra satış sonrası hizmetlerde de “ömür boyu iş ortakları” olarak kabul ettiği müşterilerine en ideali, en iyiyi sunma amacında olduğunu vurgulayan Şinasi Ekincioğlu daMAN Orijinal Yağları – MAN Genuine Oil de bu yaklaşımla geliştirildi. Alanlarında uzman MAN ve Shell mühendislerinin uzun ve titiz çalışmaları sonucu geliştirilen MAN Orijinal Motor Yağları, MAN’ın motor yağları (MAN 3277, MAN 3477, MAN 3677) şanzıman yağları (MAN 341 Z5) ve aks yağları (MAN 342 S1) için uyguladığı yüksek MAN ölçütlerini fazlası ile karşılıyor. Tüm MAN orijinal yedek parçaları ile mükemmel uyum sağlayan ve üst sınıf bir kalite sunan bu yağların piyasada eşdeğeri bulunmuyor, sadece MAN yetkili servislerinde ulaşılabiliyor. dedi.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu ve Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak

Üstün koruma performansı, daha düşük işletme maliyetleri

MAN Orijinal Yağları‘nın motor, şanzıman ve aks parçalarını paslandıran asit oluşumuna izin vermediğini de belirten Şinasi Ekincioğlu, “MAN Orijinal Yağları, daha düşük sürtünme direnci nedeniyle yakıt harcamasını en aza indiriyor. Daha az uçucu olduğu için yağ eksiltmesi en az düzeyde seyrediyor. Daha yüksek oksidasyon direnci nedeniyle yağlama özelliğini çok uzun süre koruyabiliyor. Dolayısıyla MAN Orijinal Yağları ile MAN araçlarında daha fazla yakıt tasarrufu, daha uzun yağ kullanım ömrü ve yayım sistemleri ile daha fazla uyumluluk sağlanıyor. Özetle MAN Orijinal Yağları, yüksek koruma performansı ve daha düşük işletme maliyetleri sunuyor. MAN Satış Sonrası Hizmetler, iki yıllık yedek parça garantisinden sonra ileri teknoloji ürünü MAN Orijinal Yağları ile MAN müşterilerinin iş modellerine, maliyet azaltan üstün nitelikli bir katma değer daha sunmuş oluyor. açıklamasında bulundu.

Shell&Turcas Madeni Yağ yetkilileri, GTL teknolojisi ile üretilen MAN Orijinal Yağları‘nın yapılan testler sonucunda diğer madeni yağlara kıyasla yüzde 3 oranında yakıt tasarrufu sağladığının altını çizdiler.

Sorumuz üzerine MAN‘ın fabrika dolum yağlarının şu anda Türkiye’de bir başka yağ üreticisi tarafından tedarik edildiğini kaydeden Tuncay Bekiroğlu, sözleşme bitiminde zamanla Shell ile geliştirilen MAN orijinal yağlarının kullanımına geçileceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz