Amsterdam’ın toplu taşıma feribotu için temiz ve verimli PACCAR motorları

0
510
PACCAR-engines-for-Amsterdam-public-transport-ferry
GVB Amsterdam'ın IJveer 56 modeli, DAF Components tarafından sağlanan iki PACCAR MX-11 motorla donatılacak.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

DAF Components, Amsterdam’ın IJveer 56 feribotu için iki PACCAR MX-11 motor sağlayacak. Belediye toplu taşıma şirketi GVB; düşük NOx emisyonları, düşük yakıt tüketimi ve daha uzun servis aralıkları nedeniyle bu motorları seçti. Ayrıca feribotun karbon ayak izini daha da azaltmaya yardımcı olan GTL ve HVO gibi yeni alternatif yakıtlara da kolayca geçilebilecek.

DAF tarafından sağlanan güç kaynakları, NPS Diesel ve Vink Diesel işbirliğiyle “uyumlu hale getirilmiş” olan en yeni nesil Euro 6 PACCAR MX-11 motorların modelleri. Değişiklikler, motorların sıcak motor odasında en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için uyarlanmış bir soğutma sistemini içeriyor. Talsma Shipyard Franeker, yarı kapalı büyük IJveer 56 feribotunu PACCAR motorlarıyla donatacak. DAF Components, uygulamanın başarıyla gerçekleştirilmesinin ardından ek olarak altı MX-11 motor siparişi alabilecek.

Benzersiz ve sürdürülebilir bir çözüm

DAF Trucks Bileşen Satışları Direktörü Alfred Beuwer, “Motorlarımız, ülke içi su yolu taşımacılığı için en katı emisyon standardı Stage V IWW direktifinin gerektirdiğinden daha temiz.” dedi. Motorlar çok düşük hızlarda maksimum performans sağlayacak şekilde tasarlandı. Beuwer, şu şekilde detaylandırdı: “Bu, hem düşük yakıt tüketimi hem de yolcular için daha konforlu bir deneyim anlamına geliyor; motorlar aynı zamanda düşük titreşime sahip ve sessiz. Temiz, konforlu ve verimli olan bu PACCAR motorlar; neredeyse tüm ülke içi su yolu taşımacılığı için benzersiz ve sürdürülebilir bir çözüm.”

Beş milyon yolcu

Amsterdam’ın ücretsiz feribot sistemi, şehrin kuzey ve güney kesimleri arasında pek çok kişi için vazgeçilmez bir bağlantı. Bu nedenle feribotlar sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar ve hatta bazen günün her saatinde çalışıyor. Feribotlar, IJ nehri boyunca her yıl toplamda yaklaşık beş milyon yolcu taşıyor.

Maksimum kullanılabilirlik

Amsterdam’da toplu taşıma büyük ölçüde IJveren feribotlarına dayanıyor, bu nedenle feribotların mümkün olduğunca çok çalışması çok önemli. PACCAR MX-11 motor da bu açıdan başarılı. Bu motor tipi için standart değer 500 ile 600 çalışma saati arasında bir servis aralığı olsa da bu DAF motorlar, yalnızca 2000 motor saatinde bir servis bakımı yapılmasına ihtiyaç duyuyor, bu da kullanılabilirliği artırıyor.

Amsterdam Limanı için PACCAR motorları

Amsterdam yerel hükümetine ait gemiler, PACCAR motorlarıyla ilk kez donatılmıyor. Daha önce DAF Components, Amsterdam Limanı (iki MX-13 motorlu bir gemi) ve Waternet (her biri bir MX-11 motorlu üç elektrikli hibrit tekne) için PACCAR MX motorlar sağlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here