Re-Pie, 250 milyon lira değerleme üzerinden Tırport’a yatırım yaptı

0
163
TIRPORT_BSN0021
Re-Pie, bünyesinde bulunan Birinci Karma Teknoloji GSYF üzerinden lojistik sektöründe dijital iş ortağı olarak kurulan Tırport’a yatırım yaptığını duyurdu.

Teknoloji ve yenilik odaklı iş modellerine yatırım yapan Re-Pie Portföy, lojistik teknolojileri alanında önemli bir yatırıma imza attı. Re-Pie, bünyesinde bulunan Birinci Karma Teknoloji GSYF üzerinden lojistik sektöründe dijital iş ortağı olarak kurulan Tırport’a yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım turuna ayrıca Avrupa’dan Encore Holding de dahil oldu. Tırport, 2022 itibariyle Türkiye ile birlikte 7 ülkede faaliyet gösterecek.

Türkiye’nin faaliyet izni almış ilk alternatif yatırım fonu yönetim şirketi Re-Pie Portföy, farklı alanlara yaptığı yeni yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. Toplam portföy hacmini 5,2 milyar lira seviyesine çıkaran şirket, teknoloji ve yenilik odaklı iş modellerine yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Re-Pie Portföy, bünyesinde bulunan Birinci Karma Teknoloji GSYF üzerinden, Türk lojistik sektörünün dijital dönüşümüne liderlik etme hedefiyle yoluna devam eden Tırport’a yatırım yaptığını açıkladı. Yatırım turuna Avrupa’dan Encore Holding de katıldı. Tırport, 2022 itibariyle Türkiye ile birlikte 7 ülkede faaliyetlerini sürdürecek.

20’ye yakın girişime yatırım hedefliyor

Re-Pie Portföy Yönetimi, Türkiye girişim ekosisteminin gelişmesinde önemli rol oynamayı hedefiyle, fintech, deeptech ve enerji verimliliği teknolojileri gibi büyüme potansiyeline sahip alanlarda yirmiye yakın girişime daha yatırım yapmayı planlıyor.

Tırport

Lojistik teknolojileri alanında yapay zekâ destekli, katma değeri yüksek çözümler üreten Tırport, aldığı yeni yatırım ile birlikte Avrupa ve Avrasya bölgesindeki büyümesini hızlandırmayı hedefliyor. Tırport halen Crunchbase’de dünyadaki en önemli 10 lojistik teknolojisi arasında sıralanıyor ve Gartner raporlarında Avrupa’daki önde gelen Dijital Lojistik Platformları’ndan birisi olarak gösteriliyor.

Yaklaşık 5 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak hayata geçirilen Tırport, lojistik yönetimine özel bir ERP olmasının ötesinde, lojistik sektörünün tüm paydaşlarına hizmet veren ve onları bir araya getiren bir dijital iş ortağı olma hedefiyle yoluna devam ediyor.

Birinci yılının sonunda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen lojistik firmaları ve yük veren tedarikçileri tarafından tercih edilmeye başlanan Tırport, yükü olan müşterilerin hızlı bir şekilde uygun kamyonları bulmalarını sağlayan, kamyoncuların ve yük taşıyan nakliye firmalarının ise aradıkları yüke, aradıkları zaman ve yerde bir an önce ulaşmalarına imkân yaratan yapay zeka algoritmalarıyla destekli yeni nesil bir dijital platformu olarak faaliyet gösteriyor. Artırılmış zeka ile desteklenen dijital çözümleri ve geliştirdiği kişiselleştirilmiş iş modelleriyle; kamyoncuları, nakliye firmalarını, yük veren fabrika ve şirketleri, taşıma kooperatiflerini buluşturan, lojistik operasyonların uçtan uca etkili bir şekilde yönetilmesi ve denetlenmesine imkan veren Tırport, pandemi sürecinde, 2 yılda iş hacmini 7 kattan fazla büyüterek Türkiye’nin en büyük lojistik firmasından daha büyük bir operasyonu yönetmeye başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here