Allison Transmission, 1000 Serisi ve 2000 Serisi şanzımanların xFE modellerini tanıttı

1
1748

Daha önce sadece 3000 serisi modellerde bulunan xFE modeli, artık genişletilmiş ürün yelpazesi ile orta sınıf hizmetler için kullanılan daha küçük boyuttaki otobüs ve kamyonlar için de daha düşük yakıt tüketimine olanak sağlıyor.

Allison Transmission, en yeni yakıt tasarrufu teknolojisini 1000 serisi ve 2000 serisi şanzımanları için geliştirdiğini duyurdu. xFE olarak adlandırılan ve ilave yakıt avantajları sunan tam otomatik otobüs ve kamyon şanzımanları, temel modellere oranla yüzde 7’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

Allison Transmission Global Pazarlama, Satış ve Servis Kıdemli Başkan Yardımcısı John Coll, yeni ürünler ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Elektrikli hibrit ürünlerimizin yanı sıra xFE modelleri, sunduğumuz en iyi yakıt tasarrufu teknolojisini temsil ediyor. xFE yelpazemizdeki bu genişlemeyle hedefimiz, daha küçük boyutlu ve orta sınıf hizmetler için kullanılan otobüs ve kamyonlardaki otomatik şanzımanlarda da en iyi yakıt tasarrufunu elde etmek.

Allison 1000 serisi ve 2000 serisi xFE şanzımanlar, mevcut modellerle aynı boyut ve tork/güç sınırlarına sahip. Ancak bu şanzımanlar, FuelSense 2.0 Max paketi ve yeniden tasarlanmış tork konvertörü kavramasını içeriyor. Bu kavrama, tork konvertörünün birinci viteste erken sıkışmasını sağlayan yüksek verimli dişli tasarımı sayesinde yüksek viteslerde düşük devir sunuyor. Ayrıca tüm xFE şanzımanlar, seçenek yakıtlı motorlarla uyumlu olarak tasarlanıyor.

John Coll konu ile ilgili olarak; “Yeni tasarım, dur kalk ağırlıklı, düşük hızlı çalışma prensibine sahip hizmetler için geliştirilmiş yakıt tasarrufu hedefliyor. Toplu taşıma ve kentiçi otobüsleri bu teknoloji için en uygun adaylar. Dolayısıyla bu uygulamalara odaklandık.dedi.

İlk olarak 2015 yılında tanıtılan xFE şanzımanlar, sadece otobüs uygulamaları için 3000 serisinde mevcuttu. Yeni modeller, xFE portföyünde yapılan ilk ürün yelpazesi geliştirilmesini temsil ediyor ve standart olarak FuelSense 2.0 paketi ile birlikte sunuluyor.

2017 Mart ayında sunulan DynActiv vites değiştirme teknolojisine sahip FuelSense 2.0, orijinal FuelSense yazılımının ötesinde ilave yakıt tasarrufu sağlıyor. Yapılan özel yazılım geliştirmeleri sayesinde yeni FuelSense 2.0, son derece değişken vites geçiş kombinasyonları sağlamak için DynActive vites değiştirme teknolojisi ile yakıt tasarrufu ve performans arasındaki en ideal dengeyi kesintisiz olarak sağlamak için bir öğrenme algoritması kullanıyor. Üç alternatif paket ile sunulan FuelSense 2.0, filoların özel ihtiyaçlarına uygun olarak yakıt tasarrufu ve performansı en iyi seviyeye çıkarıyor.

Allison şanzımanlar, motor torkunu sarsıntısız şekilde artırmak ve tekerleklere daha fazla güç iletmek için Kesintisiz Güç Teknolojisi’ni kullanıyor. Allison şanzımanları kullanan sürücüler, manüel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanları kullananlara göre daha yüksek verim, yakıt tasarrufu, sürüş konforu, güvenliği ve kullanım esnekliğini tecrübe ediyorlar. Allison şanzımanlar, küresel olarak kalitesi, güvenilirliği ve daha yüksek tasarruf sunması ile tanınıyor. Bu değerler, manuel, otomatikleştirilmiş şanzıman ya da çift kavramalı şanzımanlar (DCT) ile karşılaştırıldığında Allison tam otomatik şanzımanlı araçların avantajlarını gösteriyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz