Alfa Romeo’ya Auto Bild’den ödül

0
124
Giulia-GTAm-3
Alfa Romeo’nun şimdiye kadar ürettiği en güçlü otomobil olan Giulia GTAm, okuyucuların oylarıyla toplam 109 güncel spor otomobil modeli arasında “2021 Auto Bild Sportscars” seçildi ve ‘İthal Sedan ve Station Wagon’ kategorisinde birinci oldu.

Alfa Romeo, ödül almaya devam ediyor. Markanın sınırlı sayıda üretilen modeli Giulia GTAm, Auto Bild Sportscars okuyucu oylarıyla ‘İthal Sedan ve Station Wagon’ kategorisinde “2021 Auto Bild Sportscars” seçildi. Giulia GTAm, İtalyan markanın tarihindeki en başarılı yarış otomobillerinden biri olan ‘1965 Giulia Sprint GTA’ya atıfta bulunuyor.

Alfa Romeo Giulia GTAm’nin 540 BG’lik motor gücüyle birleşen İtalyan tasarımı, Auto Bild Sportscars okuyucuları tarafından ödüle layık görüldü.

Alfa Romeo’nun şimdiye kadar ürettiği en güçlü otomobil olan Giulia GTAm, okuyucuların oylarıyla toplam 109 güncel spor otomobil modeli arasında “2021 Auto Bild Sportscars” seçildi ve ‘İthal Sedan ve Station Wagon’ kategorisinde birinci oldu. Okuyucular, geçen sene de Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio’yu ödüllendirmişti.

Sadece 500 adet üretilen Giulia GTA’nın ünlü kısaltması “Gran Turismo Alleggerita” hafifleştirilmiş “Grand Tourer” anlamına geliyor ve markanın tarihindeki en efsanevi otomobillerden biri olan 1965 Giulia Sprint GTA’ya atıfta bulunuyor. Ultra hafif malzemeler kullanılarak üretilen Giulia GTAm, Giulia Quadrifoglio’ya kıyasla 100 kg daha hafif ve 540 BG gücündeki 2.9 V6 Bi-Turbo motorun modifiye edilmiş bir versiyonu ile donatılıyor. Bu da 187 BG/lt ile sınıfının en iyi spesifik güç üretimi anlamına geliyor.

Giulia GTAm pistteki tur sürelerinde olduğu kadar hızlanma açısından da olağanüstü bir performans sergiliyor. Giulia GTAm; Sauber Engineering ile Alfa Romeo arasındaki sinerjiyle; doğrudan Formula 1’den aktarılan teknik bilgi kullanılarak özel olarak geliştirilip üretilmiş olmasıyla da farkını ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here