Alfa Romeo Giulia ve Stelvio’ya İngiltere’den ödül

0
520
Alfa Romeo Stelvio QV

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, İngiltere’nin prestijli yayınlarından “What Car?” tarafından düzenlenen “Yılın Otomobilleri 2019” yarışmasında, 2019 yılının “En İyi Performans Otomobili” seçildi. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ise kendi klasmanında “En İyi Spor SUV” ödülüne layık görüldü. Her iki otomobil de 510 beygir gücündeki V6 benzinli motoruyla jüri üyelerinin beğenisini kazandı.

Alfa Romeo’nun dinamik orta sınıf sedanı Giulia, yeni yıla ödülle girdi. İngiltere’nin önde gelen yayınlarından What Car? tarafından düzenlenen ve yılın en iyilerinin seçildiği “Yılın Otomobilleri 2019”da, Giulia Quadrifoglio “Yılın Performans Otomobili” ödülünü almaya hak kazandı. Geçtiğimiz yıl da What Car? tarafından “Yılın Spor Otomobili” ödülünü alan Giulia’nın sportif kardeşi Stelvio Quadrifoglio ise çok zorlu bir rekabetin galibi olarak “60 Bin Sterlin Üzeri En İyi Spor SUV” ödülüne layık görüldü.

What Car? Editörü Steve Huntinford, Giulia Quadrifoglio’yu şu açıklamada bulundu: “Zirveye ulaşmanın zirvede kalmaktan daha kolay olduğu sözünü sık sık duyarız. Bu açıdan baktığımızda Giulia Quadrifoglio’nun ikinci kez ‘Yılın Otomobili’ ödülünü alıyor olmasının ilkinden daha büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Bu elbette şaşırtıcı bir durum değil. Nihayetinde konforlu, geniş, iyi donanımlı ve sürüşü çok daha yüksek fiyatlı rakiplerinden daha keyifli bir sedandan bahsediyoruz.” What Car? Editörü Steve Huntinford, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ile ilgili olarak da “Stelvio SUV’nin en cüretkar modeli akıl almaz bir hıza sahip olmasına rağmen aracı zora sokmadan hassaslık sunan direksiyonu sayesinde insana hafif ve atik geliyor. Buna harika gövde kontrolü ile dört tekerden çekiş sistemi de eklenince Quadrifoglio adeta performansından en iyi şekilde faydalanmaya davet ediyor.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here