Alessandra Ramorino, Iveco Group’un İç Denetimden Sorumlu Başkanı oldu

0
150
IVECO-SWAY_LNG
Alessandra Ramorino, Iveco Group'un İç Denetimden Sorumlu Başkanı oldu

CNH Industrial (NYSE: CNHI / MI: CNHI), Iveco Group‘un gelecekteki Kıdemli Liderlik Ekibi’ne yeni bir atamayı duyurdu.

1 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Alessandra Ramorino, şu anda geçici İç Denetim Başkanı olarak görev yapan Federico Castino‘nun yerini alarak İç Denetimden Sorumlu Başkan olarak Gruba katılacak. Bayan Ramorino, gelecekteki şirketin Kıdemli Liderlik Ekibi’nin (SLT) bir üyesi olacak, atanan CEO Gerrit Marx‘a rapor verecek ve görevlerini Iveco Grubu Denetim Komitesi’nin gözetimi altında yerine getirecek.

Ramorino, son olarak İç Denetimden Sorumlu Başkan olarak görev yaptığı ve Denetim Kurulu üyesi olduğu fren sistemlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretiminde küresel bir şirket olan Brembo’da yaklaşık 30 yıl çalıştıktan sonra Iveco Group’a geliyor. Brembo’da geçirdiği süre boyunca, şirketin orta ölçekli bir organizasyondan çok yönlü bir uluslararası gruba dönüşmesine eşlik etti. Satın alınan şirketlerin CFO’su olarak yurtdışında birkaç yıl geçirdi ve İç Denetim işlevini oluşturmak ve yönetmek için İtalya’ya döndü. Bayan Ramorino, işletme derecesi ve ISTUD Business School’dan MBA derecesi aldı. İç Denetçiler Enstitüsü’nün bir üyesi ve alanında uzman olarak kendisinden çeşitli dernek çalışma gruplarına ve etkinliklerine katılması istendi.

Iveco Group CEO’su olarak atanan Gerrit Marx, “Alessandra’yı Iveco Group’ta görmekten dolayı gerçekten mutluluk duyuyorum ve bu fırsatla Iveco Group’un bu geçiş döneminde özverili çalışmaları için Federico Castino’ya teşekkür etmek istiyorum. Alessandra, kurumsal denetim konusundaki geniş deneyimini yeni bağımsız şirketimize taşıyarak finansal ve operasyonel uygulamalarımızın belirlediğimiz yüksek standartları yansıtmasını ve şirketimizin verimli ve etkin bir şekilde çalışmasını sağlayacak. Kıdemli Liderlik Ekibimize değerli bir katkıda bulunacak.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here