AKO Lastik Kaplama, yüzde 40 büyüdü

0
442
ako_KaplamaLastik
AKO Lastik Kaplama, 9 milyon TL düzeyinde yatırım gerçekleştirdiği 2018 yılında, üretimde hedeflerinin yüzde 40 üzerinde büyüme kaydetti.

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren ve yüksek kalite, teknoloji, servis ve hizmet yatırımlarıyla sektörünü yukarı taşımayı hedefleyen AKO Lastik Kaplama, 9 milyon TL düzeyinde yatırım gerçekleştirdiği 2018 yılında, üretimde hedeflerinin yüzde 40 üzerinde büyüme kaydetti.

Şirketin, 2018 yılında toplam 9 milyon TL düzeyinde yatırım gerçekleştirdiğini dile getiren AKO Lastik Kaplama A.Ş. Genel Müdürü Şevket Bacacı, “Kamyon lastiği kaplama üretiminde kullanılan sırt kauçuğunun üretimine yönelik yeni teknolojili, tam otomatik ‘1500 Ton Hidrolik Sırt Kauçuğu Presi’ yatırımımızın yanı sıra Lastik Tozu Geri Dönüşüm (Rejenere) alanında ve fabrika içi diğer ekipmanlar ve taşıtlar için yatırımlar gerçekleştirdik. Ülkemizin ve üzerinde yaşadığımız dünyanın kaynaklarına sorumlu duyarlılığımız ve sosyal sorumlu iş bilincimizle, ömrünü tamamlamış lastiklerden elde edilen granül ve akabinde elde edilen rejenere kauçuk ile ülke ekonomimize yıllık 15 milyorn Dolar katkı sağlayacak ürün prosesinin yüzde 10’luk bölümünü 2019 itibariyle devreye almış durumdayız. Bu yatırım, ülkemiz kaynaklarına olduğu kadar şirketimize de ciddi katma değer sağlayacaktır. Devam eden yatırımlarımız ve kapasite artışımızla, ülkemiz ve dünya için önem taşıyan çevre bilinci ve sıfır atık yönetimi konularında, sektörümüzün katma değer öncülüğünü yapmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

ako_SevketBacaci_1
AKO Lastik Kaplama A.Ş. Genel Müdürü Şevket Bacacı

Üretimden satışlarda hedefler yüzde 40 aşıldı, istihdam yüzde 20 arttı

AKO Kaplama’nın yeni yatırımlar ve değer üzerine kurulu üretim stratejileriyle 2018 yılı için öngörülen hedefin yüzde 40 üzerinde büyüme kaydettiğini ifade eden Şevket Bacacı, sözlerine şöyle devam etti: “Kamyon kaplama tamirde 40 bin, iş makinası kaplama tamirde 2 bin 500 adetlerine ulaştık. İşlem görmüş sırt kauçuğu üretim ve kauçuk satış tonajımız ise 2018 yılında bin 250 ton rakamını aştı. Büyüme ve yeni yatırımlarımızla, her yıl düzenli belirlediğimiz yüzde 20 istihdam artışı hedefimizi, bu yıl da gerçekleştirdik. Makine yatırımı ve kapasite artışı ile oluşan yeni katma değerimizi ihracat ile taçlandırmayı düşünüyoruz. 2019 yılında bunun için aktif çalışmalarımız olacak.

ako_KaplamaExtruder
AKO Lastik Kaplama, kaplamada kullanılan yüksek kalite soğuk sırt kauçuğu ve kaplama yardımcı malzemelerinin üretimini de gerçekleştiriyor.

Sektöründe pazar önderliğini elinde bulunduran AKO Lastik Kaplama, yurt sathında yaygın hizmet yapılanmasıyla İstanbul, Ankara, Mersin ve Denizli’deki AKO’ya ait lastik kaplama fabrikaları ve Edremit, İzmir, Ankara ve Eskişehir’deki franchise üretici bayileri ile ‘Türkiye’nin Kaplamacısı’ olarak isimlendiriliyor. Şirket, soğuk kaplama, sıcak kaplama, orbit kaplama hizmetlerinin yanı sıra kaplamada kullanılan yüksek kalite soğuk sırt kauçuğu ve kaplama yardımcı malzemelerinin üretimini de gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here