Accuride Corporation, mefro wheels GmbH satın alımını tamamlıyor

0
1472

Accuride Corporation, mefro wheels GmbH satın alımını 19 Haziran 2017’de duyurduğu satın alım sözleşmesi uyarınca tamamladığını ilan etti. Genel merkezi Almanya, Solingen’de bulunan Mefro Wheels, Avrupa ve Asya’nın otomotiv, ticari taşıt, inşaat ve tarım teçhizatı sektörlerine çelik jant tedarik ediyor ve Avrupa ile Asya’da sekiz imalat tesisi işletiyor.

Accuride Başkanı ve CEO’su Rick Dauch, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Mefro Wheels’in satın alımı, Accuride’i dünya çapında sektör önderine dönüştürüyor, küresel otomotiv ve ticari taşıt sektörlerine jant sistemi çözümleri tedarikinde güçlü bir konuma getiriyor. İki şirketin bir araya getirilmesi, oyunu değiştiren ve Accuride’in coğrafi erişimi ile kaynaklarının ötesine geçen bir hareket ve küresel OEM müşterilerine hizmet etme sığamızı ciddi ölçüde yapılandırıyor.” dedi.

Mefro Wheels’in eklenmesiyle birlikte Accuride, temel jant işlerini ikiye katlayarak Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki sekiz ülkede yaklaşık 5 bin kişilik istihdamı, 16 imalat ve montaj tesisi ve 1.1 milyar Dolar’lık küresel ticari taşıt jantları tedarikçisi konumuna ulaştı.

Mefro Wheels, derhal başlamak ve önümüzdeki 12 ayda da devam etmek üzere Accuride olarak yeniden markalanacak. Bu sayede Kuzey Amerikalı marka Avrupa ve Asya ticari taşıt sektörüne doğru da genişlemiş olacak. Yeni markalaşma aynı zamanda Accuride kurumsal markasını Avrupa ve Asya binek otomobil sektörü ile içinde tarım, inşaat ve sanayi teçhizatı piyasalarını da barındıran küresel yoldışı sınıfına sokacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz