FANUC’tan robotlar için akıllı teşhis

0
74
Fanuc_ZDT-01
FANUC’un geliştirdiği yeni FANUC ZDT kontrol mekanizması ile bütün bilgiler merkezi bir server üzerinden yönetilebiliyor ve eş zamanlı olarak cep telefonlarına gönderilebiliyor.

Japon otomasyon devi FANUC, robot çalışma performansını bildiren ve birçok bilgiyi tedarik ederek beklenmedik duruşları yüzde 100 yok eden Zero Downtime (ZDT) teknolojisini geliştirdi.  

Otomasyon parkurlarında beklenmedik bir duruş dakikada 5 bin Euro gibi yüksek maliyetlere kadar çıkabiliyor. CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill (İşleme Merkezi), Robocut (Tel Erozyon), Roboshot (Plastik Enjeksiyon) ve Robonano (Hassas Torna) üretiminde dünya lideri FANUC, bu duruşları kontrol altına alarak son derece yüksek maliyetleri düşürmek, verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırarak, Zero Downtime (ZDT) ile duruş maliyetlerini sıfıra indirmeyi garanti ediyor.

Fanuc_ZDT-1
Japon otomasyon devi FANUC, robot çalışma performansını bildiren ve birçok bilgiyi tedarik ederek beklenmedik duruşları yüzde 100 yok eden Zero Downtime (ZDT) teknolojisini geliştirdi.

Gerçek zamanlı bilgilerle duruş maliyetleri sıfırlanıyor

FANUC’un geliştirdiği yeni FANUC ZDT kontrol mekanizması ile bütün bilgiler merkezi bir server üzerinden yönetilebiliyor ve eş zamanlı olarak cep telefonlarına gönderilebiliyor.

FANUC Zero Downtime (ZDT), her robotun mekanik yapısını, bakımını ve üretim sürecinin sağlığını kesintisiz bir biçimde gerçek zamanlı olarak izliyor. Proaktif olarak potansiyel robot, kontrolör ve süreç problemlerini beklenmeyen bir duruş öncesi tespit eden teknoloji, aynı zamanda robot konfigürasyonu seçimi gibi çevre için en uygun konfigürasyonun seçimini de mümkün kılıyor. Ekipman faydasını optimize etmek için yüksek analiz ve raporlama kullanımı da sağlayan FANUC Zero Downtime (ZDT), akıllı bakım bilgilendirmeleri ile ekipman ömrünü uzatmak, bakım maliyetlerini düşürmek, robot ömrünü uzatmak, cycle-time süresini ve enerji tüketimini azaltmak gibi gerekli aksiyon önerileri de sunarak sistem verimliliğini optimize ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here