400 milyon Dolar’lık NRV fabrika yatırımı Volvo Trucks müşterileri için kaliteyi artırıyor

0
944
volvotrucksnorthamerica_cash-machine_1
Volvo Trucks VNL Serisi

Volvo Group, Kuzey Amerika’da satılan tüm Volvo kamyonları üreten Virjinya’daki New River Valley fabrikasını iyileştirmek için altı yıl içinde yaklaşık 400 milyon Dolar’lık yatırım yapacağını açıkladı. İyileştirme, endüstriyel ayak izinin genişlemesini ve müşteriler için daha da yüksek ürün kalitesi sağlayacak ve fabrikanın verimliliğini artıracak son teknoloji donanımların kurulmasını içeriyor.

Volvo Trucks Kuzey Amerika Başkanı Peter Voorhoeve, konuyla ilgili olarak “NRV’deki olağanüstü üretim hattımız sayesinde Volvo Trucks gelecek için güçlü bir şekilde konumlanıyor. Bu yatırım, bu geleceğe olan güvenimizin bir başka işareti ve gelecek yıllarda dizel ve elektrikli aktarma organlarıyla güçlendirilen daha heyecan verici ürünler için hazırlanmamıza yardım edecek.” dedi.

volvo-new-river-valley
Volvo Group, Kuzey Amerika’da satılan tüm Volvo kamyonları üreten Virjinya’daki New River Valley fabrikasını iyileştirmek için altı yıl içinde yaklaşık 400 milyon Dolar’lık yatırım yapacağını açıkladı.

Volvo, finansal yatırıma ek olarak gelecek altı yıl içinde fabrikada 777 yeni iş olanağı yaratmayı planladığını açıkladı.

Yatırımın önemli bir kısmını kamyon kabini kaynak işlemlerinin yapılacağı 32 bin 500 metrekarelik yeni bina oluşturacak. Mevcut fabrikanın genişlemesi, fabrikanın boya operasyonlarının ve tüm malzeme/üretim akışının daha da iyileştirilmesine olanak verecek. Ayrıca araç testi için son teknoloji dinamometrelerin de içinde yer aldığı donanım yenileştirmeleri gerçekleştirilecek.  

VOLVO-vnl740
Volvo Trucks VNL740

NRV Fabrikası Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Franky Marchand ise şunları söyledi: “Bu yatırım, müşterilerimize en yüksek kalitede ürünler sağlamaya devam etmek için çalışanlarımıza ihtiyaç duydukları araçları verecek. Virjinya Eyaleti’ne, Pulaski kentine ve halkına işimize ve çalışanlarımıza verdikleri destek için müteşekkiriz. Bu yatırım ile daha katma değerli süreçler yaratmak, çalışanlarımız, fabrikamız ve bölgemiz için oldukça güzel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here