MAHLE ve Daimler AG şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı

0
21
mahle-TECHPRO
Şifreli OBD geçitleri MAHLE TechPRO ve BRAIN BEE CONNEX için artık sorun değil.

MAHLE ve Daimler AG, Mercedes-Benz araçların şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile, MAHLE TechPRO ve BRAIN BEE CONNEX tanılama cihazları kullanıcıları artık Siber Güvenlik özelliğini kullanarak araç verilerini kolayca çekebilecekler. Yıllık MAHLE ya da BRAIN BEE aboneliği ile Daimler portaline erişim sağlayarak gerekli güvenlik sertifikaları alınabiliyor. MAHLE özel bir kampanya başlatıyor ve kullanıcılarına yıl sonuna kadar ücretsiz erişim lisansı sunuyor.

MAHLE Aftermarket Servis Çözümleri EMEA Satış Müdürü Joachim Schneeweiss, şöyle ifade ediyor: “Bu anlaşma sayesinde, bağımsız servislere Mercedes-Benz araçların servis işlemlerini yaparken çok daha fazla esneklik sağlıyoruz.

Daimler AG, araçlarının güvenlik ile ilgili işlevlerine üçüncü tarafların erişimini önlemek için güvenlik geçidi uygulamaya başlayacak. Bu, Daimler AG orijinal test cihazları kullanılmıyorsa ya da MAHLE TechPRO ya da BRAIN BEE CONNEX gibi tanılama cihazları ile Daimler arasında sertifika değişimi yapılamıyorsa, verinin OBD arayüzü vasıtasıyla sadece okunabileceği ama yazma ya da silme yetkilerinin olmayacağı anlamına geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here