CEVA Lojistik, blockchain tabanlı teknoloji işbirliği için IBM ve Maersk ile anlaştı

0
847
Renault Trucks

CEVA, dijitalleşme planı çerçevesinde, blockchain tabanlı teknoloji işbirliği için IBM ve Maersk ile birlikte çalışma kararı aldı. Bu işbirliği neticesinde kullanıma başlanan TradeLens yazılımı ile CEVA, daha da küresel standartlarda hizmet sunacak.

Blockchain gibi yeni uygulamaları yakından takip ederek sektöre entegrasyonunu araştıran CEVA, IBM ve Maersk ile gerçekleştirdiği işbirliği neticesinde kullanıma başladığı TradeLens yazılımı ile dünya çapında bu yazılımı kullanan liman işletmecileri, terminal işletmecileri, gümrük otoriteleri ve 3PL firmalarının da içinde bulunduğu 90 kuruluştan biri haline gelmiş oldu.

TradeLens birden fazla ticaret ortağının, gerçekleşen işlemi aynı anda görerek; ancak gizliliklerini de koruyarak işbirliği yapmalarına olanak tanıyor. TradeLens’in amacı, işbirliği yapan firmalar arasında güçlü bir ağ kurarak firmaların küresel standartlarda iş yapmalarını sağlamak.

CEVA Lojistik CEO’su Xavier Urbain, IBM ve Maersk ile gerçekleştirilen bu stratejik işbirliğinin CEVA’nın, blockchain teknolojisin lojistik endüstrisinde hala ne kadar el değmemiş bir alan olduğuna yönelik bir cevabı da olduğunu belirterek, “Tüm kullanıcılarına sağladığı gerçek zamanlı erişim sebebiyle TrandeLens’te büyük bir potansiyel görüyoruz. Bu, blockchain çözümlerinde endüstri standardını belirleyecek ileriye yönelik büyük bir adımdır. Lojistik yönetimi ve kontrat lojistiği alanlarındaki entegre altyapı çözümlerimize ek olarak küresel ayak izimiz ve son teknoloji IT gücümüz ile ileriye giderken hem dijitalleşme stratejimize hem de endüstriye ciddi katkılar sağlayacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz