100 bininci yeni DAF CF ve XF

0
1572
100000th-New-DAF-CF-and-XF-02
DAF Trucks, Eindhoven’da 100 bininci yeni nesil CF ve XF kamyonun üretim hatlarından çıkışını kutladı.

DAF Trucks, Eindhoven’da 100 bininci yeni nesil CF ve XF kamyonun üretim hatlarından çıkışını kutladı. Şirket tarihinde hiçbir zaman bir serinin 100 bininci üretimine bu kadar çabuk ulaşılmamıştı. 100 bininci kamyon olan DAF XF 450 4×2 FT Super Space Cab, Belçika Mol’de yerleşik Groep Gheys’e teslim edildi.  

Güncel CF ve XF serisinin ilk araçları Temmuz 2017’de üretilmişti. O zamandan bu yana DAF Trucks’ın Eindhoven ve Leyland Trucks’ın Büyük Britanya fabrikalarında 100 binden fazla araç üretildi.

DAF Trucks Başkanı Harry Wolters, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu kilometre taşına bu kadar çabuk ulaşmamız en son nesil kamyonlarımızın kalitesinin ve verimliliğinin bir kanıtıdır. Müşterilerimiz güvenilirliği, yakıt tasarrufunu, düşük işletme maliyetlerini ve yüksek sürücü konforunu övüyorlar. Hiç şüphesiz DAF çekicide Avrupa’da bir numaradır.” dedi.

100000th-new-CF-and-XF-handover
100 bininci aracın anahtarları, DAF Trucks Başkanı Harry Wolters tarafından Belçikalı Groep Gheys şirketinin ortağı Luc Gheys’e verildi.

100 bininci kamyon, dökme yük ve konteyner taşımacılığında uzman Belçikalı Gheys Group’a teslim edildi. Şirket ortağı Luc Gheys, düşüncelerini şöyle aktardı: “DAF Trucks ile uzun bir geçmişimiz var. Babamın altmışların ortalarında kullanmaya başladığı ilk kamyon bir eşya taşıma kamyonuna dönüştürülen DAF seyahat otobüsüydü. Babamı izleyerek 2015 yılında filomuza DAF’ı kattık. Hem kamyonlarla ilgili hem de DAF satıcısı Lavrijsen’le ilgili deneyimimiz mükemmel. Bu nedenle şu anda filomuzda yaklaşık 80 adet DAF bulunuyor ve bu yıl bu sayısı 25 adetle daha da artıracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here