Arkas ve Petrol Ofisi işbirliği büyüyor

1
1860

Denizcilik sektöründe Türkiye’nin dünya ligindeki oyuncusu Arkas, gemilerinin 2.5 milyon litrelik madeni yağ ihtiyacını karşılamak için Türkiye’nin önder akaryakıt ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi’ni seçti.

Arkas Lojistik’in Petrol Ofisi ile 2017 yılında başladığı işbirliği yeni bir boyuta taşındı. Türkiye’nin önde gelen konteyner gemi filosu olan Arkas, gemilerinin madeni yağ ihtiyacını Petrol Ofisi’nden karşılamaya başlıyor.

Arkas Lojistik Orhanlı binasında bir araya gelen kurumların yöneticileri anlaşmayı imzaladı. Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, “Arkas Lojistik olarak Nakliye İş Geliştirme birimimizle Derince’den 81 ildeki Petrol Ofisi bayilerine madeni yağ dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu yeni anlaşma ile de işbirliğimizi bir üst boyuta taşıyarak Arkas’ın Türkiye uğraklı gemilerinin madeni yağını Petrol Ofisi’nden almaya başlayacağımız için mutluyuz. Kendi alanlarında başarılı iki kurum olarak işbirliği alanlarımızı karşılıklı genişletiyoruz ve buna devam edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin hem akaryakıt hem de madeni yağlar ve kimyasallar pazarlarının önderi olan Petrol Ofisi’nin, gerek köklü geçmişi gerekse her alandaki katkılarıyla ülkenin en önemli değerlerinden biri olduğuna vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper de “Arkas da küresel arenada Türkiye’yi temsil eden en önemli değerlerimizden, markalarımızdan biri konumunda. Sektörlerinde önder iki kuruluşun işbirliğini bu yeni anlaşma ile birlikte şimdi yeni bir alana daha taşıdık.” diyerek, Türkiye’nin alanlarındaki en önemli ve büyük iki şirketi arasındaki ticaretin daha da gelişerek uzun yıllar boyunca devam edeceğine olan inancını vurguladı.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas ve Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz