Lufthansa Cargo’dan UTİKAD ve üyelerine ödül

0
3010
Renault Trucks


Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Lufthansa Cargo AG Türkiye’nin düzenlediği ödül töreninde ‘Destek ve İşbirliği Şükran’ ödülüne layık görüldü. Lufthansa Cargo’nun 2016 yılında gösterdikleri performanslara göre ortaklarını ödüllendirdiği törende, UTİKAD üyesi birçok firma da ‘Yılın Kargo Acentesi’ ve destek ödüllerinin sahibi oldu.

Lufthansa Cargo AG Türkiye Genel Müdürü Hasan Hatipoğlu, “2016 yılı yaşanan tüm zorluklara rağmen başarılı geçti. Özellikle son dönemde ciddi oranda sığa ve talep artışı yaşadık. 2017’nin ilk çeyreğinde de artış devam ediyor. Beklentilerimizi dikkatli bir iyimserlik ile yüksek tutuyoruz.” dedi.

Lojistik sektörünün çatı kuruluşu UTİKAD’ın sektörün ilerlemesi ve gelişmesi hedefine yönelik çalışmaları bir kez daha ödüllendirildi. Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Lufthansa Cargo AG tarafından ‘Destek ve İş Birliği Şükran’ ödülüne layık görüldü. 26 Nisan gecesi Hyatt Regency Otel’de düzenlenen ödül töreninde UTİKAD üyesi firmalar da birçok ödülün sahibi oldu.

Ödül töreninin açılışında bir konuşma yapan Lufthansa Cargo Türkiye Genel Müdürü Hasan Hatipoğlu, “2016 yılı yaşanan tüm zorluklara rağmen başarılı geçti. Özellikle son dönemde ciddi oranda sığa ve talep artışı yaşadık. 2017’nin ilk çeyreğinde de artış devam ediyor. Beklentilerimizi dikkatli bir iyimserlik ile yüksek tutuyoruz” dedi. Lufthansa Cargo olarak ortaklarına daha kaliteli hizmet sunmayı hedeflediklerini kaydeden Hatipoğlu, “2016 yılında sektördeki gelişmeler nedeniyle stratejimizi tekrar gözden geçirdik ve ‘Cargo Evolution’ adı altında yeni hedeflerle yola çıktık. Belirlenen hedefler doğrultusunda ilk iş olarak td.basic adı altında ürün çeşitlerimizi artırdık. Yenilikçi bir ürün olarak da myAirCargo’yu bireysel müşterilerimizin hizmetine sunduk. Dijitalleşmede önderlik yapan bir marka olarak Silikon vadisinden RocketSpace firması ile birlikte ‘Logistics Tech Accelerator’ programı için girişimde bulunan ilk havayolu kargo firması olduk. Ayrıca şirket yönetim kademelerini daraltarak değişikliklere gidip müşterilerimiz için daha esnek ve daha kolay ulaşılabilir olma yolunda önemli adımlar attık.” diye konuştu.

Ödül törenine katılan Lufthansa Cargo Kuzey ve Doğu Avrupa Bölgelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Annette Kreuziger, ise “Türkiye’deki faaliyetleri yakından takip ediyoruz ve Türkiye’ye büyük önem veriyoruz. 2016 yılına baktığımızda sonuçlar memnuniyet verici ve ilave sığa sunumu için her türlü araştırmayı yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Lufthansa Cargo AG Türkiye tarafından her yıl ortaklarına satış performanslarına göre verilen ödüllerde Türkiye genelinde DHL Global Forwarding Taşımacılık A.Ş., ‘Yılın Kargo Acentesi’ ödülüne layık görüldü. UTİKAD üyesi firmalardan DSV Hava ve Deniz Taşımacılık A.Ş., bu kategoride ikincilik ödülünün sahibi olurken, Toll Global Forwarding listenin üçüncü sırasında yer aldı. Listede bulunan diğer 14 firmaya da Lufthansa Cargo AG tarafından destek ödülleri verildi. Ayrıca şehirler kategorisinde 2016 senesi İzmir birinciliğini Yeditepe Taşımacılık A.Ş., Ankara birinciliğini DHL Global Forwarding Taşımacılık A.Ş., Antalya birinciliğini ise DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. aldı.

2017 yılının ilk çeyreğinin sonuçlarını da göz önünde bulunduran Lufthansa Cargo AG, bu kategoride ise UTİKAD üyeleri Panalpina World Transport Nakliyat Ltd. Şti.‘yi, Mars Hava ve Deniz Kargo Taşımacılığı A.Ş.‘yi, DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş.‘yi ve Bolte Lojistik Hizmetleri Ltd. Şti.’yi ödüllendirdi.

Performans dışındaki ödüllerde ise UTİKADDestek ve İşbirliği Şükran’ ödülüne layık görüldü. UTİKAD adına ödülü alan Genel Müdür Cavit Uğur, “Üyelerimizin başarılı performansları ile aldıkları ödüllere şahit olmak bizim için memnuniyet verici. Tabii mesleki bir sivil toplum kuruluşu olarak da aldığımız ödül bizi çok mutlu etti. UTİKAD olarak Türkiye’de lojistik sektörünün gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Serter Yılmaz, DHL Global Forwarding Taşımacılık A.Ş. adına ödülü Lufthansa Cargo Türkiye Genel Müdürü Hasan Hatipoğlu ve Lufthansa Cargo Kuzey ve Doğu Avrupa Bölgelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Annette Kreuziger’den aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz