VW, Transporter’ı yeni sürümüyle sunuyor

0
230

Volkswagen Ticari Araç, efsanevi modeli Transporter’ın 8+1 koltuklu sürümünü satışa sunuyor. Uygun fiyatı, konforlu sürüş ve ekonomik kullanım gibi özellikleriyle fark yaratacak yeni Transporter 8+1, özellikle kalabalık seyahat edenlere uygun bir çözüm.

İlk olarak 68 yıl önce üretildiğinde kendi sınıfını yaratan ve sınıfında standartların belirleyicisi olan Volkswagen Ticari Araç’ın efsanevi modeli Transporter, yeni 8+1 koltuklu sürümüyle Volkswagen teşhir salonlarında yerini aldı.

Tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra, 2.0 TDI 150 beygir gücündeki motor ve otomatik vites seçeneğiyle satın alınabilen yeni Transporter 8+1, 164 bin 950 TL fiyatıyla kalabalık ailelerin ve yolcu taşımacılığının ihtiyaçlarına konforlu ve ekonomik çözüm sunuyor.

Verimli ve güçlü motorlar, otomatik şanzıman rahatlığı

Yeni Transporter 8+1, 2.0 lt 150 beygir gücündeki motorla alınabiliyor. Çift kavramalı otomatik şanzıman (DSG) ile sunulan modelde ayrıca viraj dengeleme sistemi (ESP), anti patinaj sistemi (ASR), hill holder (yokuş kalkış desteği), yağmurda fren desteği, yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), elektronik diferansiyel kilidi (EDL), dört tekerde bağımsız süspansiyon, hız sabitleyici, radyo kumandalı deri direksiyon gibi birçok donanım da standart olarak bulunuyor.

Türkiye’ye özel olarak tasarlandı

Türkiye’ye özel olarak tasarlanan yeni Transporter 8+1, Volkswagen DNA’sını yansıtan farlar, tek krom şeritli ön ızgara ve ön tampon ile arka kısımda keskinleşen hatların yanı sıra, dış tasarımında dikkat çekici farklılıklar sergiliyor. Gövde renginde tampon, yan aynalar ve kapı kolları Transporter 8+1’e daha şık bir görünüm kazandırıyor. Yükseklik ayarlı halojen farlar, ısı yansıtıcı ve renkli camlar, rezistanslı arka cam ve cam sileceği ile sürüş konforu sağlanırken arka park sensörü sayesinde rahat park etme olanağı sunulurken, ön ve arkadan üflemeli klimatik klima ve yolcu bölümü basamak aydınlatması ile yolcular için konforlu bir seyahat de sağlıyor. Tavanda bulunan 10 adet portbagaj sabitleme noktasıyla kullanıcılara ek bir yük taşıma sığası sunuyor.

Uygun fiyatının yanında vergi avantajı da bulunuyor

2014 yılında kabul edilen ilgili kanunla, en fazla dokuz koltuğa sahip olabilen ve insan taşımak amacıyla üretilen motorlu taşıtların otomobil sınıfına dahil olmasıyla birlikte, otomobil statüsünde tescil edilen Transporter 8+1 için daha düşük motorlu taşıt vergisi ödeniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here