ZF Services Türk, MAPAR ile güçlendi

0
937

Bu yıl kuruluşunun 30’uncu yılını kutlayan ZF Services Türk, sektörün büyük oyuncularından MAPAR ile ZF Service Partner yetkili servis sözleşmesi imzaladı.

Türkiye’deki operasyonlarına 1988 yılında başlayan ZF Services Türk, kuruluşunun 30’uncu yılında Türkiye’nin dört bir yanındaki yetkili servis hizmet zincirine sektörün köklü oyuncularından MAPAR’ı da ekleyerek güçlendi.

Güç aktarma organları, şasi teknolojileri ve aktif-pasif güvenlik sistemlerinde küresel bir önder olan ZF, yaklaşık 146 bin kişilik küresel iş gücü ile önderliğini ve öncülüğünü koruyarak 40 ülkede ve 230 noktada faaliyet gösterirken, Türkiye çapındaki yeni bayi yapılanma stratejisinin ilk ve en büyük adımını atarak sektörün bir başka büyüğü MAPAR ile güç birliğine imza attı. Değişen müşteri tüketim alışkanlıkları eğilimleri göz önünde bulundurulduğunda, müşteriye ulaşmanın gitgide zorlaştığı günümüz dünyasında, yetkili bayi ve servislerle el ele verilerek gerçekleştirilecek yerel ve bölgesel faaliyetlere ağırlık verilmeye devam edileceğinin de altı bir kez daha çizildi.

MAPAR Bursa yerleşkesinde yapılan ZF Service Partner sözleşmesi imza töreninde konuşan ZF Services Türk Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu, “40 yıldır Türkiye’de otomotiv ana ve yan sanayinde dünya çapındaki bir çok markayla satış ve servis hizmetleri ile yedek parça tedariğini başarılı bir şekilde sağlayan, sorunsuz müşteri hizmetleri anlayışını kendine ilke edinen MAPAR’ın ZF ailesine katılması ile servis ağımızın gücüne güç katacağız.” dedi.

ZF Services Türk ailesine yetkili servis unvanıyla katılmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden MAPAR Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin ise ZF standartlarında donatılmış MAPAR ZF Service Partner tesislerinde otobüsten, kamyona ve iş makinasına kadar her türlü ZF parçasına bakım ve onarım hizmeti verileceğini belirterek, ZF Ailesi’nin bir üyesi olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

MAPAR’ın sektördeki birikimi, tecrübesi ve kabiliyetleriyle kısa zamanda ZF Services Türk ailesine ticari alanda önemli katkılar sağlayacağına inançlarının tam olduğunu kaydeden ZF Services Türk ve MAPAR yetkilileri, bu işbirliğinin otomotiv sektörü için verimli olmasını dilediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz