ZF Aftermarket, ReMaTec fuarına katılıyor

1
5377
19-06-11_ZFA-Remanufacturing_ReMaTec-Booth3
ZF Aftermarket, 23-25 Haziran tarihleri arasında Amsterdam'da düzenlenecek ReMaTec fuarında Salon 3, Stand 334'te yenilenmiş (Re-Man) ürünlerle ilgili başarı hikayesini anlatacak.

Çevreyi korumanın en iyi yolu kaynakları etkin kullanmak. Ürün yenilemesi (Re-Man) sayesinde, yeni üretim parça tedariğine kıyasla büyük oranda enerji ve malzeme tasarrufu yapmak mümkün. ZF, bu çevreci hedefi daha 1962 yılında benimsemiş, sonuç olarak geçen yıllar içerisinde ürün yenileme (Re-Man) programını genişletti. Fren, şanzıman, direksiyon sistemi veya tork konvertörlerinden oluşan geniş bir araç bileşen yelpazesi, 15 farklı lokasyonda orijinal ekipman kalitesinde yenilenmekte olup, bu  trend gittikçe yayılıyor

19-06-11_ZFA-Remanufacturing_finished-product
Araç parçaları, dünya genelinde 15 lokasyonda yenileniyor.

ZF Aftermarket, 23-25  Haziran tarihlerinde Amsterdam’da yenileme (Re- Man) sektöründeki dünyanın önde gelen uzmanları için düzenlenecek olan ReMaTec 2019 fuarında, yalnızca yenilenmiş ürün yelpazesini tanıtmakla kalmayıp ayrıca ZF grubunun ürün yenileme süreçlerinde elde ettiği başarı hikayesini de anlatacak.  ZF, sürdürülebilir/çevreci üretimde kaydedilen başarılar  için verilen altın “Beşikten-Beşiğe” sertifikası (Cradle to Cradle) ile geçmişte birkaç kez ödüllendirilmişti. Örneğin, en son ZF’nin Bielefeld şubesi, Sachs debriyaj baskı plakalarının yenilenmesindeki başarısından dolayı bu sertifikaya layık görülmüştü. Merkezi Oakland/Kaliforniya’da  bulunan Beşikten-Beşiğe Ürün İnovasyon Enstitüsü standartlarına göre,   üreticiler bu sertifikayı almak için ürünlerindeki malzemelerin yaklaşık yüzde 95’ini yeniden kullanmalı.

19-06-11_ZFA-Remanufacturing
Ürün yenilemesi (Re-Man) sayesinde, yeni üretim parça tedariğine kıyasla büyük oranda enerji ve malzeme tasarrufu yapmak mümkün

ZF Aftermarket, ürün kalitesi ve yeniden değerlendirdiği ürün miktarı ile tatmin edici çözümler sunuyor. Bunun bir örneği de Çek Cumhuriyeti’ndeki Frýdlant lokasyonundan: 1999  yılındaki kuruluşundan bu yana ZF Aftermarket tesisinde 4.000.000’dan fazla fren kaliperi ya da bir  diğer deyişle iş günü başına yaklaşık 766 fren kaliperi yenilendi. Avrupa ve EEMEA Operasyonları ve Yenileme  (Re-Man) Direktörü Jirka Horvath, “Galler Bölgesinde Wrexham şehrindeki yenileme tesisimizle, ZF Aftermarket  tesislerinde üretilen  fren kaliperleri sayısında  her yıl yeni bir rekor kıracağız.” dedi.

19-06-11_ZFA-Remanufacturing_ReMaTec-Booth1
ZF Aftermarket, 23-25 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da yenileme (Re- Man) sektöründeki dünyanın önde gelen uzmanları için düzenlenecek ReMaTec 2019 fuarında, yenilenmiş ürün yelpazesini de tanıtacak.

Yenileme: Endüstriyel standart süreci

Yenileme süreci, eski parçaların atölyede araçtan sökülmesiyle başlıyor. ZF Aftermarket uzmanları, ürün yenileme noktalarına gelen parçaları inceliyor, değerlendiriyor, söküyor ve temizliyor. Ardından hasarlı  parçaları ayırarak, çevreye zarar vermeden elden çıkarıyorlar ya da geri dönüştürüyorlar. Montaj sırasında, ZF Aftermarket teknisyenleri hasarlı ve eksik parçaları orijinal ekipman kalitesindeki yedek  parçalarla değiştiriyor, aşınmış parçaları değiştiriyor ve gerekirse yazılımı güncelliyor. Mevcut teknolojinin orijinal ekipmandan daha gelişmiş olduğu durumlarda, orijinal ürün kalitesinde küçük sapmalar olabiliyor. Bu durumda, teknik bir yükseltme (upgrade) işlemi yapılıyor. Son olarak, bileşen yedek parça olarak kullanılmak üzere yeni bir garantiyle yedek parça pazarına sunuluyor.

19-06-11_ZFA-Remanufacturing_electronics
Yenileme süreci, eski parçaların atölyede araçtan sökülmesiyle başlıyor. ZF Aftermarket uzmanları, ürün yenileme noktalarına gelen parçaları inceliyor, değerlendiriyor, söküyor ve temizliyor. Ardından hasarlı parçaları ayırarak, çevreye zarar vermeden elden çıkarıyorlar ya da geri dönüştürüyorlar.

ZF Yedek Parça Satış Bölümü Üretim Müdürü Erik Naumann bunu şu şekilde açıklıyor: “Bu sürecin endüstriyel bir standart olduğunu ve onarım işi olmadığını vurgulamak için “yenileme” (Re-Man) diyoruz. Sınırlı doğal kaynaklara olan talebi, yenileme programımız sayesinde yeni ürün imalatına kıyasla yüzde 90 oranında azaltabiliyoruz. Ayrıca üretimde tüketilen enerjide de yaklaşık yüzde 90 oranında tasarruf sağlıyoruz. Bu sürdürülebilir enerji ve malzeme tasarrufu ile çevre ile uyumlu bir mobilite elde edilmesinin yanı sıra kişisel CO2 ayak izi oranı da düşürülmüş oluyor.

19-06-11_ZFA-Remanufacturing_Interaction
Montaj sırasında, ZF Aftermarket teknisyenleri hasarlı ve eksik parçaları orijinal ekipman kalitesindeki yedek parçalarla değiştiriyor, aşınmış parçaları değiştiriyor ve gerekirse yazılımı güncelliyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here