Zebra Elektronik, Huawei ile işbirliği yapıyor

0
403
Zebra
Zebra Elektronik, elektrikli araç şarj teknolojileri ve çözümleri konusunda Huwaei ile birlikte çalışacak.
Renault Trucks

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de başlayan elektrikli otomobil dönüşümü, şarj teknolojileri alanındaki işbirliklerinin sayısını artırmaya başladı. Bu kapsamdaki anlaşmalardan biri de Dünya Mobil Kongresi’nde Zebra Elektronik ve Huawei arasında yapıldı. Bu işbirliği çevreye duyarlı, sıfır emisyon avantajı sağlayan, gürültü kirliliği yapmayan ve ekonomik özellikleri ile ön plana çıkan elektrikli araçların kullanımının ve sürüş deneyiminin artması amaçlanıyor.

Bu anlaşma ile, Zebra Elektronik, elektrikli araç şarj istasyonlarında Huawei güç modüllerini kullanacak. Şirketler ayrıca, elektrikli araç enerji sistemleri konusundaki deneyimlerini endüstri ile paylaşarak eğitim ve atölye çalışmaları yapacak.

Elektrikli araç şarj istasyonları ve çözümleri alanında Türkiye’nin öncü şirketi Zebra Elektronik Genel Müdürü Berkay Somalı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Güvenilir şarj çözümlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve işletilmesi konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. Geliştirmiş olduğumuz donanım ve yazılımlarla elektrikli araç şarj sektöründe uçtan uça hizmet vermekteyiz. Bu işbirliği ile Huawei teknolojisi ve global gücü, Zebra Elektronik’in sektör tecrübesi, çevik yapısı ve müşteri odaklı çözümleriyle birleşerek, her iki grubun güçlü yönlerinin ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Ülkemizin, bu yeni gelişen sektörde, teknolojik ürün ve hizmet tedariğinde söz sahibi olmasına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.” dedi.

Huawei Türkiye Digital Power İş Grubu Genel Müdürü Gavin Zhao işbirliği protokolü ile ilgili olarak “Ulaşımda enerji verimliliği sağlayacak çözümlerden biri olan elektrikli araç şarj istasyonları konusunda yürüttüğümüz çalışmaları, Türkiye’deki işbirliklerimizle sürdürüyoruz. Çevre dostu enerji sistemlerindeki deneyimimizi bu alanda da değerlendirirken, iş ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Yeni teknolojilere dayalı elektrikli araç şarj hizmetlerinin artması, bu araçların daha yaygın kullanımını sağlayacaktır. Karbon salınımının azalmasına katkıda bulunan ve artan yakıt fiyatlarına alternatif olarak önemli bir rol oynayan elektrikli araç şarj istasyonları konusunda ulusal öncü şirketler ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Türkiye’nin elektrikli araç şarj istasyonları ve istasyon ağ çözümleri alanında öncü şirketi Zebra Elektronik A.Ş. 2011 yılında kuruldu.

e-mobilite ekosisteminin tüm katmanlarına çözümler üretmeye odaklanmış şirket, kendi bünyesinde barındırdığı Ar-Ge’si ile akıllı şarj istasyon donanımlarını ve yazılımlarını geliştirip üretiyor.

Zebra Elektronik, farklı ağ operatörleri için de şarj istasyon üretimi yapmakla birlikte, operatörlerin müşterilerine şarj yönetim hizmeti sağlayabilmeleri için ihtiyaç duydukları yazılımları ezOperator Yazılım Paketi ile sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz