Yılın Başarılı Kadın Yöneticisi Seger Genel Müdürü Tülin Tezer oldu

0
1419

Otomotiv endüstrisinde kadın iş gücünün ağırlığı ve önemi gün geçtikçe artıyor. Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), her yıl düzenlediği “İş Yaşamında Başarılı Kadınlar Ödülleri”nde Seger Genel Müdürü Tülin Tezer’i yılın başarılı kadın yöneticisi seçti.

Avrupa’nın en büyük korna üreticilerinden biri olan ve Türkiye’de ürettiği kornaları dünyanın dört bir yanına ihraç eden Seger, bu defa kadın iş gücüne verdiği destek ile ödüllendirildi. Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, yılın başarılı kadın yöneticisi seçildi. BUİKAD’ın organizasyonuyla 6 Mart tarihinde Bursa Crowne Plaza’da düzenlenen ödül törenine Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Remzi Topuk ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık’ın yanı sıra iş dünyasının seçkin davetlileri katıldı. Ödülünü Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık’ın elinden alan Tülin Tezer, “Üretimde ve yönetimde kadın bakış açısını kazandırmak Seger olarak bizi sektörde daha farklı bir yerde konumlandırıyor. Fabrikamızda, üretimin ve yönetimin her kademesinde çok sayıda kadın çalışanımız var. Kadın çalışanlara sahip olmamızın, müşterilerimiz nezdinde şirketimize itibar kazandırdığını ve marka algımıza olumlu bir katkı sağladığını düşünüyorum. Yılın başarılı kadın yöneticisi seçilmek hem kurumum hem de kendi adıma beni çok gururlandırdı. Bugün bu ödülü tüm Seger kadınları adına alıyorum.” dedi.

 Seger ve Kadın İşgücü

 Seger’in yönetim kademesinin yüzde 50’sini, üretim hattı çalışanlarının ise yüzde 23’ünü kadınlar oluşturuyor. Seger, bu yıl kadınların yaşamın her alanında var olabilmesine imkan sağlayan tüm girişimlerin içinde olmak için önce Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’na katıldı, daha sonra da kadının güçlendirilmesi ilkelerine (WEPs) imza attı ve böylece Uluslararası Global Compact Platformu’nun bir parçası oldu.

 1989 yılında Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Seger’de 1990 yılında kalite sistem mühendisi olarak göreve başlayan ve 2000 yılında Mühendislik Müdürü görevini üstlenen Tülin Tezer, 2008 yılından bu yana Genel Müdürlük görevine devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz