Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’nı alan VEGA Lojistik, yatırımlarının 10’uncu yılını kutluyor

0
518

Türkiye tesislerinin açılışının 10’uncu yılını kutlayan VEGA Lojistik, almaya hak kazandığı Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’nın sevincini de müşterileriyle paylaştı.

1990 yılında Avusturya’da Franz Blum tarafından kurulan ve Türkiye’de yaptığı yatırımlarla da taşımacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan VEGA, Türkiye’deki kendi tesislerine taşınmasının 10’uncu yılını müşterileri ve özel davetlilerle kutluyor.

Merkezi Salzburg’da bulunan ve çekiciden kamyona, treylerden otobüse kadar ağır ticari taşıt endüstrisine verdiği hizmetlerde uzmanlaşan VEGA, bugün intermodal taşımacılığı en etkin kullanan şirketler arasında yer alıyor. Türkiye Ofisi İstanbul Orhanlı’da bulunan 4 milyon 500 bin TL sermayeli VEGA Lojistik A.Ş.’nin ana ortağı, Avusturyalı VEGA International Car Transport GMBH.

Markanın önemli müşterisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş. fabrikası karşısında ofisi ve 24 saat güvenlikli 3 bin metrekare garajı bulunan VEGA, MBT ve Daimler’in üretimini yaptığı kamyon, çekici, askeri araçlar ve otobüslerin ithalat, ihracat ve iç taşımalarını gerçekleştiriyor. Tuzla Orhanlı’da kendi mülkü olan 18 bin metrekarelik beton park sahasında MBT’ye park, PDI ve şoför eğitimi hizmetlerini de veren şirket operasyonları; Avrupa’nın dışında Rusya, Güneydoğu Avrupa, Özbekistan ve Kazakistan’a kadar uzanıyor.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin önemli ticari taşıt markaları olan Volvo, DAF, MAN, Tırsan, Krone ve Schmitz marka araçların ithalat-ihracat nakliyesini de gerçekleştiren VEGA Lojistik, kendi tekerlekleri üzerinde sürerek yaptığı taşımaların yanı sıra 45 araçlık çekici araç taşıyıcı yarı treyler kombinasyonlu filoya da sahip.

Avrupa’da önemli merkezler arasında ve Trieste – Salzburg – Wörth hattında VEGA R2L patentli vagon adaptörleri ile çalışan trenleri de yoğun olarak kullanan VEGA, C2 – R2 – D3 yetki belgelerine, ISO 9001 – ISO 14001 – ISO 27001 belgelerine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here