Yenigün İnşaat, Ford Trucks’ı tercih etti

0
2108

1973 yılından bu yana inşaat sektöründe çok sayıda ulusal ve uluslararası projeye imza atan Yenigün İnşaat, araç filosunu Afrika’daki stadyum inşaatı projesinde kullanmak üzere 11 adet Ford Trucks ile genişletti. Yenigün İnşaat’ın satın aldığı Ford Trucks araçların Kamerun’un en büyük spor kompleksi olma özelliği taşıyacak ve 2019 Afrika Uluslar Kupası’nda da kullanılacak Japoma Spor Kompleksi Projesi’nin inşaatında kullanılacağı belirtiliyor.

9 Ekim tarihinde düzenlenen törene Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yenigün, Yenigün İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Celal Çıtak, Yenigün İnşaat Makine ve Ekipman Sorumlusu Gökhan Yıldız, Ford Trucks Kıdemli Bölge Satış Sorumlusu Fatih Çeken ve Başer Otomotiv Kamu ve Özel Satışlar Müdürü Murat Başarır katıldı. Tören sırasında Ford Trucks yetkilileri tarafından Yengiün İnşaat yetkililerine plaket takdim edildi.

Afrika’nın sayılı spor komplekslerinden biri olacak

Kamerun’un en büyük şehri Douala’da hayata geçirilecek ve Afrika’nın sayılı spor komplekslerinden olacak Japoma Spor Kompleksi Projesi, 50 bin kişilik stadyum, spor salonu, olimpik yüzme havuzu, iki antrenman sahası ve tenis kortlarını içermekte olup 750 milyon liranın üzerinde bir yatırım değeri içeriyor. Kamerun’un en büyük spor kompleksi olma özelliğini de taşıyacak projede yer alan stadyum, Kamerun’da düzenlenecek olan 2019 Afrika Uluslar Kupası’nda kullanılacak.

Uluslararası inşaat sektörünün önde gelen yayınlarından biri olan Mac-Graw Hill Enginnering News Record dergisinin “En Büyük Uluslararası Müteahhit Firmalar” listesinde üst üste beş yıldır yer almayı başaran Yenigün İnşaat, yurtiçinde ve yurtdışında konut, spor tesisi, sosyal tesis, idari ve askeri bina, otel ve ofis inşaatları, baraj, liman, otoyol, havalimanı gibi birçok büyük proje üstleniyor.

Teslimat törenine Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yenigün, Yenigün İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Celal Çıtak, Yenigün İnşaat Makine ve Ekipman Sorumlusu Gökhan Yıldız, Ford Trucks Kıdemli Bölge Satış Sorumlusu Fatih Çeken ve Başer Otomotiv Kamu ve Özel Satışlar Müdürü Murat Başarır katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz