Yeni Volvo FH, I-Save ile yakıt masraflarını yüzde 7’ye kadar azaltıyor

6
537
volvo-trucks-I-Save-01
Talepkar uzun yol operasyonları için terzi işi üretilen I-Save ile yeni Volvo FH, Volvo Trucks'ın bugüne kadarki en yakıt-verimli kamyonu. Yeni D13TC motoru gelişmiş yakıt tasarruf özellikleri ile bir araya getirerek yakıt masraflarını yüzde 7'ye kadar azaltıyor.

Volvo Trucks, müşterilerine en iyi yakıt verimliliğini sağlamak için Volvo FH’yi I-Save ile tanıttı. Yeni D13TC motoru gelişmiş yakıt tasarrufu özellikleri ile birleştiren bu yeni çözüm, uzun yol operasyonlarında sürülebilirlikten ödün vermeden yakıt masraflarını yüzde 7’ye kadar azaltıyor.

Avrupa çapında taşımacılık talebi artıyor ve kamyonlar gittikçe daha uzun mesafelerde çalışıyor. Aynı zamanda taşımacılık operatörleri kârlılık üzerinde baskı yaratan artan dizel fiyatlarıyla karşı karşıyalar.

Roger-Alm-02
Volvo Trucks Başkanı Roger Alm

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, “I-Save ile Volvo FH bu mücedeleye bizim yanıtımız. Uzun yol operasyonlarında yakıt tüketimini düşürecek en yeni teknolojilerimizi bir araya getiren komple bir çözüm. Ve sürülebilirlikten taviz vermeden.” dedi.

I Save ile Volvo FH’nin kalbinde Volvo Trucks’ın bugüne kadarki en tasarruflu uzun yol motoru olan yeni modern D13TC yatıyor. Bu motorda, yanmayı iyileştiren ve ısıyı ve enerjiyi silindirlerin merkezine yönlendirerek verimliliği artıran içi patentli dalga-şekilli pistonlar bulunuyor. Egzoz gazlarındaki fazla enerji, Turbo Compound birimi olarak adlandırılan egzoz akışındaki ek bir türbin vasıtasıyla motoru güçlendirmek için kullanılıyor.

volvo-trucks-D13TC-45-right
Volvo Trucks D13 Euro 6 Step D motoru

D13TC motoru, 300 Nm’ye kadar ek tork üretiyor. Bu da otoyol trafiğinde sabit bir hızı korumak için daha az hızlanma ve daha az yakıt ihtiyacı anlamına geliyor. Bu, uzun yol taşımacıları için uygun bir çözüm.

I-Save’in diğer özellikleri arasında yeni yakıt-etkin arka dingiller, öndeki eğimleri analiz eden ve kendini bunlara uyarlayan ve uzun yol operasyonları için en uygun hale getirilmiş vites değiştirme yazılımını içeren gelişmiş harita temelli I-See sistemi bulunuyor. Tüm bu ürünlerin ve hizmetlerin toplam verimlilik kazancı, D13 Euro 6 Step D motor* ile kıyaslanınca yüzde 7’ye kadar yakıt maliyeti ile sonuçlanıyor.

Mats-Franzen-01
Volvo Trucks Aktarma Organları Stratejisi Direktörü Mats Franzén

Volvo Trucks Aktarma Organları Stratejisi Direktörü Mats Franzén ise şu açıklamayı yaptı: “I-Save’in tüm öğelerini uzun yol operatörlerine, özellikle de yılda 120 bin km’den fazla yol yapanlara uyması için özelleştirdik. Ne kadar uzun kullanırlarsa o kadar çok potansiyel kazanç elde edecekler. Bu, son derece yakıt-etkin ve yumuşak sürüş deneyimi sunan güçlü bir motor.

I-save ile Volvo FH, Avrupa pazarları için 11 Mart 2019 tarihinden itibaren sipariş edilebiliyor.

*Uzun Yol Yakıt Paketi (I-Save) ile D13TC Euro 6 step D, Uzun Yol Yakıt Paketi olmayan D13 eSCR Euro 6 step D’ye karşı. Güncel yakıt ekonomisi, hız sabitleme sisteminin kullanımı, taşıt özellikleri, taşıt yükü, güncel topografi, sürücünün sürüş deneyimi ve hava şartları gibi birçok etkene bağlı olarak değişiyor.

volvo-trucks-I-Save-07
I-Save’in diğer özellikleri arasında yeni yakıt-etkin arka dingiller, öndeki eğimleri analiz eden ve kendini bunlara uyarlayan ve uzun yol operasyonları için en uygun hale getirilmiş vites değiştirme yazılımını içeren gelişmiş harita temelli I-See sistemi bulunuyor.

Özellikler

I-Save’in her bir özelliği yakıt masraflarını azaltmak için tasarlandı.

I Save ile Volvo FH, şunları içeriyor:

  • D13TC (Turbo Compound) 460 beygir (2600 Nm) veya 500 beygir (2800 Nm) motor
  • Yeni, yüksek yakıt verimliliğine sahip arka dingiller
  • Motor rölanti kapama
  • Yakıt tüketimini düşük tutmak için hızı ayarlayan I-Roll ile I-Cruise
  • Değişken Hacim ile Hidrolik Direksiyon Pompası
  • Gelişmiş I-See
  • Uzun yola uygun yazılım ile gelişmiş I-Shift
volvo-trucks-I-Save-06
I-save ile Volvo FH, Avrupa pazarları için 11 Mart 2019 tarihinden itibaren sipariş edilebiliyor.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here