Yeni Mercedes-Benz Vito Tourer Türkiye’de

0
375
Yeni-Mercedes-Benz-Vito-Tourer-2
Yeni Mercedes-Benz Vito Tourer Türkiye’de satılmaya başlandı.

Mercedes-Benz’in 9 kişilik modeli Vito Tourer, 2020 itibariyle yenilenmiş tasarımı, artırılan donanımları, güvenlik teknolojileri, yakıt tüketimi düşürülen motor seçenekleri ve “Her Açıdan Güzel” sloganıyla Türkiye’de satılmaya başlandı. İspanya’da üretilen Vito’nun üçüncü nesli 2014 yılının sonbaharında satışa sunuldu. Mercedes-Benz Vito, çok yönlü kullanım özellikleriyle gerek farklı ölçeklerde işletmelerin gerekse de geniş ailelerin tercihi oldu.

Yeni dört silindirli turbo dizel motor ailesinden OM 654, yüksek verimlilik seviyesiyle performansı ve yakıt ekonomisini bir arada sunuyor. Yeni Mercedes-Benz Vito Tourer daha konforlu bir sürüş sunarken, DISTRONIC ve Aktif Fren Yardımcısı gibi sürüş yardımcıları güvenliğe katkı sağlıyor. Mevcut duruma göre bir ileri seviyeye taşınan iç mekân sürüş konforunu desteklerken; aracın tasarımını daha modern bir seviyeye getiriyor.

Mercedes-Benz-Otomotiv-Hafif-Ticari-Araclar-Urun-Grubu-icra-Kurulu-uyesi-Tufan-Akdeniz
Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz

Tufan Akdeniz: “Yeni Mercedes-Benz Vito Tourer ile 2020’de de liderlik iddiamızı sürdürüyoruz

Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, “Türkiye’de son 5 yıldır 9 kişilik araç sınıfı lideri olduğumuz Mercedes-Benz Vito Tourer modelimizi yenileyerek 2020 yılında da bu alandaki iddiamızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin yolcu taşımacılığı alanındaki faaliyetlerimizde müşterilerimize her zaman en kaliteli ürünleri, en uygun ödeme seçenekleriyle sunduk. Vito ile de 1997 yılından bugüne kadar 37.033 adedi aşkın araç satışı gerçekleştirdik ve her neslinde sunulan güvenlik donanımlarını arttırdık. Yeni Vito’da da bu geleneği sürdürerek güvenlik ve sürüş yardım sistemi sayısını 10 adetten 12 adede çıkarıyoruz.” dedi.

Yeni-Mercedes-Benz-Vito-Tourer-5
Mevcut duruma göre bir ileri seviyeye taşınan iç mekân sürüş konforunu desteklerken; aracın tasarımını daha modern bir seviyeye getiriyor.

Otomotiv pazarını da değerlendiren Tufan Akdeniz, “Mercedes Benz Otomotiv olarak temmuz ayında 433 adet hafif ticari araç satışı gerçekleştirirken ilk 7 ayın sonunda 2.500 adede ulaştık. Mart 2020’de başlayan pandemi süreci satışlarda düşüş yaşanmasına neden olurken, haziran ayından itibaren ertelenen taleplerin alımlara dönerek yılsonu hedeflerinin tekrar yakalanacağını öngörüyoruz. Son dönemde normalleşme sürecine geçerken özellikle turizm sezonunun hareketlenmesinin de etkisi ile daha fazla adetlerde araç satışı öngörüyoruz.” dedi.

Yeni-Mercedes-Benz-Vito-Tourer-3
Yeni Mercedes-Benz Vito Tourer’ın anahtar teslim liste fiyatları 325.400 TL’den başlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here