İlk elektrikli Volvo kamyonlar müşterilere teslim edildi

0
862
Volvo'nun ilk tamamen elektrikli taşıtı olan Volvo FL Electric; dağıtım, atık toplama ve diğer kentiçi taşımacılık uygulamaları için geliştirildi.

Volvo Trucks, 19 Şubat tarihinde ilk tamamen elektrikli taşıtları olan atık toplama kamyonunu atık ve geri dönüşüm şirketi Renova’ya ve dağıtım kamyonunu lojistik şirketi DB Schenker ve İsveç’te çalışan taşımacılık ortağı TGM’ye teslim etti.

Volvo FL Electric kamyonlar seçilmiş müşterilerle ortaklaşa geliştirilen ön serinin bir parçası. Volvo FL Electric ve onun güçlü kardeşi Volvo FE Electric’in seri üretimi 2019’un ikinci yarısında Avrupa pazarları için sınırlı sayıda kamyon ile başlayacak.

Volvo FL Electric

Motor gürültüsünün ve egzoz yayımlarının olmaması sürücüler için daha iyi çalışma şartlarına ve sessiz, temiz bir kentiçi ortamına katkıda bulunuyor. 

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sürücüler ve müşterilerle yakın işbirliğimiz, kısa bir zaman diliminde, performans, sürüş menzili, yük taşıma ve araç kullanımı alanlarında yüksek beklentileri karşılayan elektrikli taşımacılık çözümleri geliştirme olanağı sağladı.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm ve Volvo Group Başkanı Martin Lundstedt

Elektrikli kamyonları kullanacak sürücüler, operatör eğitiminin bir parçası olarak, teslimattan önce deneme sürüşü yapma olanağı buldular. Roger Alm, “Sürücüler özellikle iyi tepki veren aktarma organlarından, hızlı ve kesintisiz hızlanmadan ve düşük gürültü seviyesinden etkilendiler.” şeklinde özetledi.

Roger Alm, sözlerini “Elektrikli taşıtları geliştirmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda, enerji verimli aktarma organları sayesinde dizel ve gazla çalışan kamyonların çevreye ve iklime etkisini istikrarlı bir şekilde azaltıyoruz.” şeklinde tamamladı.

Volvo’nun ilk tamamen elektrikli taşıtı olan Volvo FL Electric; performans, sürüş menzili, yük taşıma ve araç kullanımı anlamında yüksek beklentileri karşılıyor.

Volvo elektrikli kamyonlar

Volvo FL Electric ve Volvo FE Electric kamyonlar dağıtım, atık toplama ve diğer kentiçi taşımacılık uygulamaları için geliştirildi. Volvo FL Electric 16 ton toplam yüklü ağırlığa Volvo FE Electric ise 27 ton toplam yüklü ağırlığa sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here