WCTRS – İTÜ – UND Uluslararası Lojistik Yönetimi Uzaktan Eğitim Sertifika Programı ilk mezunlarını verdi

0
150
wctrs-itu-und-uluslararasi-lojistik-yonetimi-uzaktan-egitim-sertifika-programi
WCTRS - İTÜ - UND işbirliği ile hayata geçen “Uluslararası Lojistik Yönetimi Uzaktan Eğitim Sertifika Programı”nın ilk dönem mezunları sertifikalarını ve WCTRS Bireysel Üyelik Belgeleri’ni aldı.

Geleceğe yön verecek lojistik uzmanları ve vizyonerleri yetiştirmek amacıyla WCTRS – İTÜ – UND işbirliği ile hayata geçen “Uluslararası Lojistik Yönetimi Uzaktan Eğitim Sertifika Programı”nın ilk dönem mezunları sertifikalarını ve WCTRS Bireysel Üyelik Belgeleri’ni aldı.

WCTRS – İTÜ -UND Uluslararası Lojistik Yönetimi Uzaktan Eğitim Sertifika Programı’nın ilk dönemi başarıyla tamamlanırken programı başarıyla tamamlayan 12 katılımcı sertifikalarını 6 Ekim’de UND merkez binasında yapılan törenle teslim aldı, Program katılımcılarına ayrıca WCTRS (Dünya Ulaştırma Araştırmaları Konferansı Derneği) Bireysel Üyelik Belgeleri de takdim edildi.

Gerçekleştirilen sertifika töreninde mezunlar ve programa katkı sunan akademisyenler yer aldı. Programda Türkiye’den 4, dünyadan 5 akademisyenin eğitim verdi. Yurtdışından programa katkı sunan akademisyenler de sertifika törenine online olarak bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel yaptığı açılış konuşmasında programın önemine işaret ederek, pandemide lojistiğin öneminin bir kez daha görüldüğünü, geleceğin lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde bu programın ve yapılan çalışmaların sağlayacağı faydaları anlattı.

Lojistik sektöründe Ar-Ge kültürünü yerleştirmek için 2004 yılından itibaren büyük bir gayretle çalıştıklarını aktaran Özel, WCTRS – İTÜ – UND işbirliği ile bunu hayata geçirebildiklerini söyledi. Alper Özel, sektörün gelecek vizyonunun oluşturulması ve sektörü ileriye taşıyacak fikirlerin analiz edilebilmesi için mezunlara önemli görevler düştüğünün altını çizdi.

Program Koordinatörü Prof. Dr. Dilay Çelebi Gonidis, yaptığı değerlendirmede Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen programın başarıyla tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve programın geleceğin lojistik dünyası için önemine vurgu yaptı.

WCTRS – İTÜ – UND Projesi, Eğitim ve İş Dünyası İletişim Sorumlusu Zeynep Nuhoğlu, programın lojistik sektörün geleceği için önemli olduğunu aktardı ve eğitimin sürekli devam eden bir süreç olduğunu, burada öğrenilenlere sürekli yeni katkılar sağlanarak devam edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sertifika törenine online olarak bağlanan Prof. Yücel Candemir, Prof. Werner Rothengatter, Prof. Rosairo Macario, Prof. Gernot Liedtke ve Prof. Tilman Matteis de programın ilk dönemi ile ilgili görüşlerini aktardı.

Programın ilk mezunlarından Gözde Aydın ve mezunlardan oluşacak network “WCTRS – İTÜ – UND Mezunlar Görev Gücü” adına Öğrenci Temsilcisi Fatih Çıkrıkçıoğu, programla ilgili değerlendirmelerini katılımcılarla paylaştı.

Sertifika törenine katılan BVL (Bundesvereinigung Logistik-Almanya Lojistik Konfederasyonu) Türkiye Temsilcisi Altay Onur, Almanya’da lojistik sektörüne yönelik sertifika programları, BVL’nin çalışmaları, paneller ve eğitimler hakkında bilgilendirmelerde bulundu, amaçlarının lojistik ve tedarik zincirlerinde birlikler oluşturmak olduğunu aktaran Onur, 10 bini aşkın üyelerinin bulunduğunu dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından program katılımcıları WCTRS – İTÜ – UND Uluslararası Lojistik Yönetimi Uzaktan Eğitim Sertifikalarını ve WCTRS Bireysel Üyelik Belgelerini; UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, Program Koordinatörü Prof. Dr. Dilay Çelebi Gonidis, WCTRS – İTÜ – UND Projesi, Eğitim ve İş Dünyası İletişim Sorumlusu Zeynep Nuhoğlu, Prof. Ümit Şenesen, BVL Türkiye Başkanı Arda Polat ve Türkiye (Uluslararası) Temsilcisi Altay Onur’un elinden aldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here