Volvo Trucks Güvenlik Günleri 2017

0
1558
Renault Trucks


Volvo Trucks tarafından geliştirilen ve yayımlanan 2017 Güvenlik Raporu, kamyonların karıştığı kazalara odaklanıyor. Ticari taşıtların karıştığı kazalardan toplanan tüm bilgilerin analiz edildiği ve karayolu trafik güvenliğini artıracak potansiyel çözümlerin ortaya konduğu bu araştırmanın sonuçları arasında trafik kazalarındaki artışa karşın kamyonların neden olduğu kazaların sayısının azaldığı yer alıyor. Bisiklet kullanıcıları ve yayalar gibi korunmasız karayolu paydaşlarının yaşadığı kazalar önemli bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Bu kazalara kamyonlar kadar otomobiller de karışıyor. Emniyet kemeri gibi en basit güvenlik donanımlarını kullanmayan sürücüler de araç içinde olmalarına karşın kazalarda yaralanabiliyor veya hayatlarını kaybedebiliyorlar.

Kazaları önleme konusunda otomatik acil frenleme sistemi gibi etkin güvenlik donanımları önemli bir rol oynuyor. Hem sürücüleri hem de karayolunu kullanan diğer paydaşları bir kazadan nasıl kaçınabilecekleri ya da kritik bir durumda nasıl hareket etmeleri gerektiği konularında bilgilendirmek ve eğitmek de birçok hayat kurtarıyor. Volvo Trucks gibi üreticiler trafikte güçlü bir işbirliğinin gerekliliğine dikkat çekiyorlar. Daha güvenli bir trafik akışı için tüm paydaşların birbirini anlaması ve birbirlerine saygı göstermesi gerekiyor.

İsveçli atık yönetimi şirketi Renova ve Volvo Trucks, özerk (otonom) araçların nasıl daha güvenli, daha verimli atık toplanabilmesine katkı sağlayabileceğini ve sürücüler için nasıl daha iyi bir çalışma ortamı yaratabileceğini deniyor.

İsveç’in Göteburg kentinde gerçekleştirilen Volvo Trucks Güvenlik Günleri‘nde şu önemli konular üzerinde duruldu:

  • Trafik güvenliğini artırmada teknolojinin rolü
  • Geleceğin güvenlik sistemlerine bakış
  • Gelişmiş çarpışma önleme ve acil fren sistemlerinin gösterimi
  • Özerk çöp kamyonu ve kentiçindeki güvenliğine olan katkısı
  • Çepeçevre görüş ve farkındalığın güvenlik alanındaki önemi
  • Kötü ayarlanmış yan geri görüş aynalarının sonuçları
  • Volvo Trucks Güvenlik Raporu’na daha derinden bir bakış
  • Yoldaki paydaşlar arasında iletişimi ve işbirliğini artıracak girişimler
  • Volvo Trucks güvenlik uzmanlarıyla söyleşiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz