Vitesco Technologies’e Otomotiv Marka Yarışması’ndan çift ödül

0
617
Vitesco_Marka_Odulu
Vitesco Technologies'in yeni marka kimliği prestijli Otomotiv Marka Yarışması 2020 tasarım yarışmasında iki ödül birden aldı.

2019 yılında Continental AG Güç Aktarma Organları Bölümü altında yeni bir unvanla bağımsız bir şirket haline gelen ve bu kapsamda yeni bir marka kimliği benimseyen Vitesco Technologies‘in yeni marka kimliği prestijli Otomotiv Marka Yarışması 2020 tasarım yarışmasında iki ödül birden aldı. ‘Marka Tasarımı’ ve ‘Dijital’ kategorilerinin galibi olan Vitesco Technologies, 2019 yılından bu yana elektrikli güç aktarma organlarına odaklanan bir sürdürülebilirlik stratejisi izliyor.

Latince ‘hayat’ anlamına gelen vita kelimesinden gelen ‘Vitesco’ ismi Vitesco Technologies’in enerjisini, süratini ve çevikliğini ifade ediyor. Bu özelliklerini marka logosunda akıcı geçişlerle gösteren Vitesco Technologies’in logosunun başında yer alan ‘V’ harfi merkezi dinamik markayı sembolize ediyor. Marka kimliğinin renkleri ağırlıklı olarak göz alıcı bir sarı ile beyazdan oluşuyor. Bu yeni, taze görünümü ve hissi, web sayfası, sosyal medya ve intranet gibi tüm dijital kanallarda eşsiz bir imaj yaratıyor.

Vitesco Technologies İletişim Başkan Yardımcısı Dr. Anne-Kathrin Bräu, tamamıyla yeni bir şirketin kurulmasının yerine yeni bir markanın doğuşuna öncülük etmenin oldukça karmaşık bir süreç olduğunun altını çizdi. Çekirdek ekibin yanı sıra yeni marka tasarım oluşumunu yöneten düşünce ekibinde yer alan bir tasarım ajansının desteğini de vurgulayan Bräu, “Bir yandan tüm olumlu yönlerini devam ettirirken diğer yandan yeni bir kimliğin, misyonun ve vizyonun çerçevesini çizmek ve kendine özgü profiliyle bir marka yaratma amacını taşıyorduk. Kısıtlı zamana rağmen tüm bunları etkileyici bir şekilde başarmış olmamızdan dolayı bu ödüllere layık görüldük, başarımızla tüm ekibimiz gurur duyabilir.” dedi.

Otomobil sektöründeki markalara yönelik tek uluslararası tasarım yarışması olarak ilk kez 2011 yılında düzenlenen Otomotiv Marka Yarışması, sektörde kısa sürede önemli bir etkinlik haline geldi. Markanın tüm medya ve ürünlerde entegre ve tutarlı bir şekilde kullanılmasına odaklanan 13 kategoride ve dört özel kategoride ödül veriliyor. Bu yarışma, Alman şirketlerinin tasarım uzmanlığını teşvik etmek amacıyla Alman Parlamentosu’nun girişimiyle 1953 yılında kurulan Alman Tasarım Kurulu tarafından düzenleniyor. 320 üzerinde şirketin destek verdiği bu kurul, günümüzde tasarım, inovasyon ve marka alanlarında iletişim ve bilgi aktarımı konusunda dünyanın önde gelen yetkinlik merkezlerinden biri haline geldi.

Otomotiv Marka Yarışması resmi ödül töreni 2020 sonbaharında düzenlenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz