VavaCars’ın 2. eldeki yenilikçi hizmetine talep 10 ayda 10 kat arttı

0
706
Vava_Cars__0223
VavaCars, Petrol Ofisi’nin kardeş şirketi olarak operasyonlarını hızlandırdığı Eylül 2019’dan bu yana yaklaşık 10 kat büyüyen talebi karşılamak üzere İstanbul’daki noktalarına yenilerini eklerken, üç diğer büyük ilde birden ilk Araç Satın Alma Merkezi'ni açıyor.

Güvenli, hızlı ve şeffaf süreçlerle 2. el araç alış ve satışını çok kolaylaştıran bir model yaratan VavaCars’ın verdiği hizmet ve iyi fiyata talep her geçen gün daha da artıyor. VavaCars, Petrol Ofisi’nin kardeş şirketi olarak operasyonlarını hızlandırdığı Eylül 2019’dan bu yana yaklaşık 10 kat büyüyen talebi karşılamak üzere İstanbul’daki noktalarına yenilerini eklerken, üç diğer büyük ilde birden ilk Araç Satın Alma Merkezi’ni açıyor. Ankara’daki merkez, hizmet kapasitesi ile amiral mağaza olarak konumlandırılıyor.

VavaCars bundan yaklaşık bir yıl önce ikinci el araç pazarı alışkanlıklarını kökünden değiştirme ve Türkiye’den sonra dünyaya açılma hedefiyle kuruldu. Geçen süre zarfında, Petrol Ofisi ile kurulan güçlü işbirliği, teknolojik altyapı ve yenilikçi iş modeli ile ülkemizde büyümeye devam eden şirket, İstanbul’daki 10 VavaCars Satın Alım Merkezi’nin ardından şimdi Ankara, İzmir ve Bursa’da yeni merkezler açıyor.

lawrence_merritt__VavaCars
VavaCars Türkiye CEO’su Lawrence Merritt

13 Temmuz’da Bursa’da…

VavaCars, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve onlara daha yakın noktalarda hizmet sunmak üzere, 13 Temmuz itibarıyla Bursa’daki ilk Satın Alma Merkezi’ni Osmangazi TÜV-SÜD D-Expert’in içinde hayata geçirdi. Hemen ardından İzmir’de açılacak VavaCars noktası ise Gaziemir’deki TÜV-SÜD D-Expert’in içinde yer alacak.

Ayrıca, İstanbul’da hali hazırda operasyonlarını sürdüren, Libadiye, Maltepe, Cennet, Kanyon, Maslak ve Yenibosna’daki VavaCars Satın Alma Merkezleri’ne artık Ataşehir de eklenecek.

VavaCars’tan Ankara’ya 1400 metrekarelik, amiral satın alma merkezi

Ağustos ayında Ankara – Ümitköy’de açılacak VavaCars Satın Alma Merkezi, 1.400 metrekareye yayılan alanı ile yüksek kapasitede hizmet vermeye hazırlanıyor. Bu merkez sayesinde, 2. el araç piyasasının yüzde 20’sini oluşturan İstanbul’un ardından yüzde 12 ile ikinci sırada gelen Başkent, VavaCars’ın hayat kolaylaştıran modeliyle tanışacak. Anadolu’nun ortasında Amiral olarak konumlandırılan merkezde deneyimlerle yurt çapında müşteri hizmetlerinin daha da mükemmelleştirilmesi amaçlanıyor.

vava013
İstanbul’daki 10 VavaCars Satın Alım Merkezi’nin ardından şimdi Ankara, İzmir ve Bursa’da yeni merkezler açılıyor.

Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak üzere yola çıktık

VavaCars Türkiye CEO’su Lawrence Merritt, “Dünyaca içinden geçtiğimiz bu dönemde birçok firma sadece mevcut koşullarını korumaya odaklanmışken biz VavaCars olarak odağımıza büyümeyi koyduk. Bu krizden çıkmanın yolunu müşterilerimiz için yenilikler gerçekleştirmek büyümek olarak görüyoruz. Bu iş modelini tüm dünyada ilk olarak Türkiye’de uygulamaya sokmamızın ardından henüz bir yıl geçti ve yüksek müşteri memnuniyetimizin ve yüksek tavsiye skorlarımızın bir sonucu olarak hızlı bir talep artışına şahit oluyoruz. Müşterimiz neredeyse biz de orada olmak, aynı standartta hizmet sunarak onlara yakın olmak zorundayız. Bu nedenle, İstanbul’daki Satın Alma Merkezleri’mizin ardından üç büyük ilde, Ankara, Bursa ve İzmir’de de müşterilerimize hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle Ankara’daki VavaCars satın alma merkezimiz 1.400 metrekare alanı ve hizmet kapasitesiyle bir amiral gemisi konumunda olacak. Tüm VavaCars merkezlerimiz, beş yıldızlı bir otel konforuna ve modern çizgilere sahip ve en önemli vaatlerimizden biri olan şeffaflık ilkesine paralel olarak şeffaf biçimde tasarlandı. Herkesi VavaCars deneyimini yaşamaya davet ediyoruz.” dedi.

VavaCars’dan 3 basit ve güvenli adımla araç satışı

Ücretsiz Değerleme: Vava Cars’ın kurduğu teknolojik altyapı sayesinde aracını satmak isteyen kullanıcılar ilk olarak, www.vava.cars adresine otomobilinin bilgilerini girerek, hızlıca ücretsiz bir araba değerleme alabiliyor. Her ay 40 bin kişi, VavaCars’ın web sitesinden aracının değerini öğreniyor. Arabam ne kadar sorusunun yanıtını VavaCars’ın resmi internet sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Ücretsiz ekspertiz: Verilen ortalama değeri uygun gören kullanıcılar sonrasında VavaCars araç alım noktalarından birine gelerek, araçlarını iş birliği içerisinde olduğumuz Tüv Süd D-Expert tarafsızlığı ile, şeffaf bir ekspertiz sürecine tabi tutuyorlar.

Üç saat içinde ödeme: Ekspertiz sonrasında otomobile nihai bir fiyat bedeli sunuluyor. Otomobiline sunulan fiyatı kabul eden kullanıcılar, VavaCars yetkilileri ile birlikte şeffaf satış sürecine geçiyor. En fazla 3 saat içinde süreç tamamlanıyor ve sunulan fiyat teklifi aracı satan kişinin banka hesabına yatırılıyor. 

4 büyük ilde araç ve devredilen araç sayıları (TÜİK)

Trafiğe Kayıtlı Otomobil Sayısı
31 Aralık 2019
Türkiye     12,503,049 100%
İstanbul      2,876,156 23.0%
Ankara      1,489,336 11.9%
İzmir         781,191 6.2%
Bursa         508,805 4.1%
1000 Kişi Başına Düşen Otomobil Sayısı
31 Aralık 2019
Türkiye               150
İstanbul               185
Ankara               264
İzmir               179
Bursa               166
Devri Gerçekleştirilen Otomobil Sayısı
2020 Ocak – Mayıs
Türkiye      2,573,789 100%
İstanbul         529,525 20.6%
Ankara         321,577 12.5%
İzmir         140,710 5.5%
Bursa         101,531 3.9%

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz