Allison, askeri gücünü IDEF 2019’da bir kez daha sergileyecek

1
1187
ISUZU_Seyit
Anadolu Savunma Seyit 8x8 taktik tekerlekli araç

Allison, dünyanın dört bir yanındaki askeri filolarda yüksek performans sunan Askeri Seri ve Özel Seri tam otomatik şanzımanlarını IDEF’te sergileyecek.

Allison tam otomatik şanzımanlar, yüksek güvenilirlik ve dayanıklılıklarının yanı sıra araç performansını en üst düzeye çıkartan kritik operasyonlara hazır özellikleri ile tüm dünyada askeri birliklerin tercihi oluyor. Savunma alanındaki zorlu görevlerin talepleri doğrultusunda önder Türk araç üreticileri de hafif, orta ve ağır hizmet, tekerlekli ve paletli askeri araçları için Allison şanzımanlara güveniyor.

BMC_AKTAN
BMC AKTAN

1946’dan bu yana askeri araçlar için tahrik çözümleri tasarlayarak üreten Allison Transmission, 30 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2019’da mevcut ve yeni geliştirilen son ürün ve teknolojilerini sergileyecek. Allison 3000 serisi tam otomatik şanzıman da standdaa görülebilecek. (İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Salon 3 – Stant 324C)

Allison-Transmission_3000sm
Allison 3000 serisi tam otomatik şanzıman

Zorlu görev döngülerinde dayanıklılığı ile ön plana çıkan Allison’un sürücü dostu performansı ve Kesintisiz Güç Teknolojisi başta güç aktarma organları olmak üzere askeri araçlardaki yıpranma ve aşınmayı azaltıyor. Ayrıca Allison şanzımanlar, en kritik anlarda araç kullanırken karşılaşılan fiziksel güçlükleri azaltarak sürücülerin görevlerine daha fazla odaklanabilmelerini sağlıyor.

Otokar_Arma_8x8-01
Otokar Arma 8×8

Allison tam otomatik şanzımanlar, savunma alanındaki uygulamalar için yüksek tork oranları ve artan brüt araç ağırlığı sığası sunuyor. Geliştirilmiş elektronik kontrolleri ile birleştirildiğinde bu özellik eğim, bölge ve hava koşulları fark etmeksizin en iyi araç performansı ve kontrolünü sağlayarak yüksek beygir gücüne sahip motorların performansını en iyi seviyeye taşıyor. Allison tam otomatik şanzımanlar, yokuşlu ve yumuşak zeminli arazilerde tırmanma kabiliyeti ve araç kalkışı açısından rakipsiz üstünlüğü ile ön plana çıkıyor.

Nurol-Makina_Ejder-Yalcin_2
Nurol Makina Ejder Yalçın

Allison şanzımanlar, daha hızlı kalkış, mükemmel kontrol, daha iyi manevra kabiliyeti ve aktarma organlarında üstün koruma sağlamak için doğru zamanda doğru vites değişimini gerçekleştiriyor. Allison ile tekerleklere iletilen kesintisiz güç ve artırılmış tork, sarsıntısız ve daha hızlı ivmelenme sağlayarak askeri birlikler için bekledikleri gücü sağlıyor. Türkiye’nin en büyük, küresel platformda en kapsamlı beş savunma sanayi fuarından biri olan IDEF’te Allison standının yanı sıra ziyaretçiler, pek çok araç üreticisi standında Allison donanımlı askeri araçları inceleyebilecek. BMC, Nurol Makina, Otokar, Katmerciler ve Isuzu gibi önde gelen Türk araç üreticileri de Allison tam otomatik şanzıman donanımlı araçlarını fuarda sergileyecek.

KATMERCILER_Hizir
Katmerciler Hızır

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here