Varroc Lighting Systems, Sa-ba Otomotiv’i satın aldı

0
593

Varroc Lighting Systems, Sa-ba Otomotiv’i satın alarak 1.7 milyon araçlık yeni bir pazara giriyor. Türkiye pazarını da kapsamak, Varroc Lighting’in mevcut müşterilerini küresel platformlarda desteklemesini ve yeni müşteriler kazanmasını sağlayacak. Ayrıca küçük aydınlatmaya odaklı yeni beceriler ve kaynaklarla üstün kaliteli, düşük maliyetli çözümler sunulacak. Varroc Lighting Systems organik ve inorganik büyüme yoluyla 2021’e kadar 2 milyar Euro ciroya ulaşmayı hedefliyor.

Yenilikçi dış araç aydınlatma sistemleri alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Varroc Lighting Systems, İstanbul merkezli özel bir şirket olan Sa-ba Otomotiv’i satın alarak küresel yatırımlarını genişletiyor. Satın almanın hüküm ve şartları henüz açıklanmadı.

Varroc Lighting Systems Başkanı ve CEO’su Stephane Vedie

Varroc Lighting, Sa-ba Otomotiv’in satın alınmasıyla değerli üretim sığası kazanırken İstanbul yakınlarındaki 10 bin metrekarelik üretim ve teknoloji merkezini ve halen Bulgaristan’da Dimitrovgrad’da inşaatı devam eden yeni bir fabrikayı da bünyesine katıyor. Bulgaristan’daki 20 bin metrekare genişliğindeki fabrika, Varroc Lighting’e Avrupalı müşterileri için daha geniş ve ölçeklenebilir üretim sığası sağlayacak.

Varroc Lighting Systems Başkanı ve CEO’su Stephane Vedie, satın alma konusunda şunları söyledi: “Bu satın alma, müşterilerimize düşük maliyetli, üstün kaliteli aydınlatma ürünleri ve teknolojileri sağlayan küresel genişleme taahhüdümüzün bir kez daha altını çiziyor. Türkiye büyüyen bir pazar ve bizim buradaki varlığımız, büyüyen müşteri tabanımıza sunabileceğimiz hizmetleri genişletmemize yardımcı olurken aynı zamanda küçük aydınlatma alanındaki kabiliyetlerimizi de ciddi anlamda artıracak.

Sa-ba Otomotiv, iç ve dış aydınlatma ürünleri alanındaki 40 yılı aşkın deneyimini Varroc Lighting’e kazandırıyor. Ayrıca, Sa-ba Otomotiv’in mevcut programları ve altyapısı, kabiliyetleri artırırken kamyonlar, iki ve üç tekerlekli araçlar ve arazi araç üreticileri için yeni ürünler geliştirme fırsatı da sunuyor.

Sa-ba Otomotiv‘in satın alınması, Varroc Lighting‘in son 16 ayda küresel ürün yelpazesi ile üretim ve mühendislik ayak izini genişletmesini doğrudan destekleyen altıncı ticari girişim niteliğinde. Fas’ta bir üretim ve ürün geliştirme üssü kurmakta olan şirket, yakın zaman önce Brezilya, Japonya ve Polonya’da yeni merkezler açtı. Bunların yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Çek Cumhuriyeti’nde Ostrava’da bir Aydınlatma Geliştirme Merkezini geliştirerek yeniden açan şirket Vietnam’da da üretim sığasını geliştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here