Toyota Camry, 14 yıl sonra Avrupa’ya dönüyor

1
928
Renault Trucks

Premium sınıfta en çok tercih edilen sedan model olan Toyota Camry, sekizinci nesliyle yeniden Avrupa pazarına sunuldu.

Toyota’nın D/E sedan sınıfındaki başarılı temsilcisi ve sınıfında dünyanın en çok tercih edilen modeli olan Camry, 14 yıllık aranın ardından Avrupa’da yeniden satışa sunuluyor. Dışarıdan şarj gerektirmeyen hibrit elektrikli motora sahip olan Camry Hybrid, Toyota’nın Avrupa’daki hibrit ürün sayısını sekize çıkaracak. Yeni Camry Hybrid Batı Avrupa’da 2019’un ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

2.5 litrelik hibrit motora, yakıt verimliliğine, düşük yayım ile birlikte daha fazla güç ve çok daha iyi motor performansına sahip olan Camry’nin sekizinci nesli için Toyota’nın Yeni Global Mimarisi TNGA kullanıldı.

1982 yılında ilk kez satışa sunulan Toyota Camry, dünyanın 100’den fazla ülkesinde bugüne kadar 19 milyon adedin üzerinde satışa ulaştı. Yıllık 700 bin adetten fazla satışıyla Camry, halen D/E sınıfında dünyanın en çok satan modeli olarak da öne çıkıyor.

Tamamen yenilenen Camry, yüksek üretim kalitesine, yüksek verimliliğe ve yenilikçi, kullanıcı dostu teknolojiye sahip. Camry, sessiz sürüşü ve yüksek sürüş kalitesiyle öne çıkarken, yeni iç ve dış tasarımı, sıra dışı konforu ve geniş kabiniyle de sınıfının üzerinde bir performans sergiliyor.

Sportif ve şık tasarımın ardında, ferah bir yaşam alanı sunan Camry, konforlu ve yüksek işçiliğe sahip bir kabiniyle dikkat çekiyor. Sürücü odaklı kabin ergonomik bir sürüş sağlarken, arka tarafta oturan yolculara da geniş ve yüksek konforlu bir alan sunuluyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz