Valonya Taşımacılık İdaresi, 42 CROSSWAY Low-Entry Hybrid anlaşmasıyla IVECO BUS’a olan güvenini tazeledi

0
1710
IVECOBUS OTW CROSSWAY LE HYB
VECO BUS, CROSSWAY Low-Entry Hybrid araçların tedariği için Valonya OTW Ulaştırma İşletmecisi ile bir çerçeve anlaşma imzaladığını duyurdu.
Renault Trucks

IVECO BUS, CROSSWAY Low-Entry Hybrid araçların tedariği için Valonya OTW Ulaştırma İşletmecisi ile bir çerçeve anlaşma imzaladığını duyurdu. Teslimatlar 2023 sonunda başlayacak ve dört yıla yayılacak. Anlaşma, iki parti 21 adet 12 metrelik CROSSWAY Low-Entry Hybrid’i ve 9 adet 14,5 metrelik CROSSWAY Low-Entry Hybrid’i ve isteğe bağlı ek siparişlerle birlikte toplam 42 aracı kapsıyor. Bu, Valon işletmeci ile bu yıl imzalanan ikinci sözleşme.

13 DAILY Access ve 9 DAILY Tourys minibüs tedariği için ilk sözleşmenin ardından OTW (Operateur du Transport de Wallonie), 42 CROSSWAY Low Entry Hybrid teslimatı için bir başka anlaşma ile IVECO BUS ile ortaklığını sürdürüyor. Dört yıllık bir süreyi kapsayan yeni çerçeve sözleşme, 12 metre uzunluğundaki sürümde 21 otobüs + 9 opsiyonel otobüsten oluşan iki parti ve 14,5 metre uzunluğundaki sürümde 9 otobüs + 3 opsiyonel otobüs içeriyor. İlk araçlar 2023’ün sonunda Valonya yollarında çalışmaya başlayacak.

Bu araçlar, bazıları Valon şehirleri arasında yeni Ekspres bağlantılar sağlayacak olan Ekspres hatlarda işletilecek.

Alçak giriş yapılandırması sayesinde, tekerlekli sandalyeli yolcular için erişilebilirlik ve ticari hız, mevcut filoya kıyasla iyileştirilecek.

IVECOBUS OTW CROSSWAY LE HYB
OTW tarafından seçilen CROSSWAY LE Hybrid modelleri, 12 metrelik sürüm için 45 koltuklu olmak üzere 67 yolcu ve 14,5 metrelik sürüm için 61 koltuklu olmak üzere 107 yolcu kapasiteli olacak.

IVECO BUS Avrupa Otobüs Ticari Operasyonları Başkanı Giorgio Zino, konuyla ilgili olarak “OTW ile yapılan bu yeni sözleşme, markamız için önemli bir başarıyı temsil ediyor ve modellerimize duyduğu güven için OTW’ye teşekkür etmek istiyoruz. Yakında OTW’nin filosuna katılacak olan CROSSWAY Low Entry otobüsler, yeni hibrit teknolojimizin mükemmel güvenilirliğinin yanı sıra düşük yakıt tüketimi ve CO2 yayımlarındaki düşüşten yararlanıyor. Yeni CROSSWAY Low Entry Hybrid ayrıca yüksek konfor ve mükemmel sürüş konumu ergonomisi sunuyor.” dedi.

Ekim 2022’de Madrid’de düzenlenen FIAA 2022’de ilk kez tanıtılan CROSSWAY LE Hybrid, performans ve çevreye saygı açısından operatörlerin beklentilerini karşılıyor.

CROSSWAY LE Hybrid’e takılan VOITH DIWA NXT dişli kutusu, tavana monte edilmiş yüksek enerjili bir LTO akü (48 V) ile yavaşlama ve frenleme aşamaları sırasında biriken kinetik enerjiyi yüksek enerji ile geri kazanmak için bir marş motoru ve jeneratör görevi gören 35 kW’lık güçlü bir pik elektrik geri kazanım motorunu birleştiriyor. Elektrik motoru, çalıştırma aşamalarında Cursor 9 motorunu destekliyor.

IVECOBUS CROSSWAY-LE HYBRID
Alçak giriş yapılandırması sayesinde, tekerlekli sandalyeli yolcular için erişilebilirlik ve ticari hız, mevcut filoya kıyasla iyileştirilecek.

Bu özelliklerle CROSSWAY LE Hybrid, hibrit olmayan sürüme kıyasla yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca XTL (X-To-Liquid) yenilenebilir yakıtları birleştirirken CO2 yayımlarını azaltıyor.

OTW tarafından seçilen CROSSWAY LE Hybrid modelleri, 12 metrelik sürüm için 45 koltuklu olmak üzere 67 yolcu ve 14,5 metrelik sürüm için 61 koltuklu olmak üzere 107 yolcu kapasiteli olacak. Yolcuların ve sürücülerin gönencini artırmak için tasarlanan otobüsler; klima, entegre USB girişli yüksek konforlu koltuklar, bagaj rafları, bireysel ışıklar ve ergonomi ile güvenliği birleştiren bir sürücü bölümü ile donatılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz