UND, Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapıları’nda son durumu görüştü

0
383
nd-kapikule-ve-hamzabeyli-sinir-kapilarinda-son-durumu-gorustu
UND, 02.08.2022 tarihinde Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınır kapıları olan Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarına ziyaret gerçekleştirdi.

UND, 02.08.2022 tarihinde Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınır kapıları olan Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarına ziyaret gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyarette, son dönemlerde sınır kapılarından yolcu giriş-çıkışlarında yaşanan yoğunluğun etkisi görüşülmüşdü. Yaz dönemi nedeni ile yolcu giriş ve çıkışlarında yaşanan yoğunluktan TIR’ların en az düzeyde etkilenmesi amacıyla istişarelerde bulunuldu.

İlk olarak, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ziyaret edildi. Nihat Kınık, ülkemizin artan ihracatına paralel olarak TIR geçişlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı uluslararası karayolu taşımacılığı faaliyeti gerçekleştiren firmaların ve sürücülerin sınır kapılarında beklemesinin önüne geçmek amacıyla sürekli olarak Bulgar makamları ile iletişim halinde olduklarını ve geçişlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için personellerin gayret gösterdiğini ifade etti.

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında ikinci olarak, Hamzabeyli Gümrük Müdürü Hayati Demir ziyaret edildi. UND Heyeti, Hayati Demir ile birlikte Lesovo sınır kapısını ziyaret etti. Ziyaret sırasındaLesovo sınır kapısında gerçekleştirilen iyileştirmeler kapsamında sınır geçişlerinin 4 perondan düzenli olarak yapıldığı gözlemlendi ve iki ülke makamlarının sınır geçişlerine ilişkin işbirliğinin önemine vurgu yapıldı.

UND, söz konusu ziyaretler kapsamında desteklerinden dolayı Nihat Kınık’a ve Hayati Demir’e teşekkürlerini arz etti.

Gerçekleştirilen ziyaretlere UND’yi temsilen İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin ve Hamzabeyli Temsilcisi Gürbüz Yılkan katılım sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz