UND, İpsala’yı ziyaret etti

0
366
İpsala Sınır Kapısı
UND, ülkemizin Avrupa’ya açılan ve son zamanlarda önemi gittikçe artan İpsala Sınır Kapısı'nı ziyaret etti.
Renault Trucks

UND, ülkemizin Avrupa’ya açılan ve son zamanlarda önemi gittikçe artan İpsala Sınır Kapısı’nı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretin ilk uğrağı yeni açılan tır parkı oldu. Tır parkı tesisi yerinde incelenerek, araç giriş çıkışları, güvenlik tedbirleri, sosyal tesisler, geçiş belgesi dağıtım ofisi kısımları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Ziyaretin devamında, İpsala Gümrük Müdürü Osman Demirkol makamında ziyaret edildi. Başta kaçak göçmen sorunu olmak üzere sınır geçişlerindeki iyileştirmeler üzerine çözüm önerileri istişare edildi.

UND heyeti gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında son olarak Keşan Ticaret Odası Başkanı İsmail Şapçı’yı ziyaret etmiştir. Bu ziyarette Ticaret Odası’nın yeni açılan tır parkı özelindeki sorumlulukları kapsamında sektörün beklentileri paylaşıldı ve tır parkının başta zemininin tamamının betonarme olmasına ve kaçak göçmenlerin kontrolünün verimli olarak 24 saat yapılmasına yönelik projeler görüşüldü. İsmail Şapçı’ya UND heyetini kabul ettiği ve çözüm önerileri hususundaki işbirliği için teşekkür edildi.

Gerçekleştirilen ziyarete UND Yunanistan Çalışma Grubu Üyesi Oktay Tarhan, Selçuk Vatan, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin ve UND Hamzabeyli Temsilcisi Gürbüz Yılkan katılım sağladı.

Bu vesileyle, görev süresi dolan İpsala Gümrük Müdürü Osman Demirkol’a son iki yılda gerçekleştirmiş olduğu önemli işbirliği ve çözüm odaklı yaklaşımı için sektör adına teşekkür sunuldu ve yeni görevinde başarı dilendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here