UND, Hazar Koridoru’nu görüşmek üzere Caspar Denizcilik ile bir araya geldi

0
132
und-hazar-koridoru-caspar-denizcilik
UND, alternatif koridorlar üzerinde iyileştirme sağlamak üzere Hazar Koridoru'nda maliyetlerin düşürülmesi amacıyla Azerbaycan Denizcilik Şirketi Caspar Denizcilik ile bir araya geldi.

Türkmenistan sınırının açılması için yoğun çalışmalar yürüten UND, alternatif koridorlar üzerinde iyileştirme sağlamak üzere Hazar Koridoru’nda maliyetlerin düşürülmesi amacıyla Azerbaycan Denizcilik Şirketi Caspar Denizcilik ile bir araya geldi.

Türk taşımacılarının kısıtlı güzergahlar sebebiyle yaşadığı zorlukları sunan UND, gemi ücretlerinde taşımacılarımızın indirim isteğini Caspar Denizcilik Ticaret Departmanı Başkanı Ruslan Kurbanov ve Ro-Ro Taşımacılığı Grup Başkanı Fuad Aliyev ile görüşerek istişare etti.

UND Heyeti ile Caspar Denizcilik şirketi Hazar Koridoru üzerindeki görüşmelerine devam etme kararı alırken, Caspar Denizcilik gemi seferleri iyileştirmesi için gerekli hususlar konusunda çalışma yaparak, UND’ye söz konusu çalışmanın iletileceğini bildirdi.

Toplantıya UND adına UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cihan Sünel ve Fatih Şener, Yönetim Kurulu Üyesi Çoşkun Aytaş, Iğdır Doğubayazıt Çalışma Grubu Başkanı Sinan Rehber ve Çalışma Grubu üyesi Yaşar Akarsu, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, Başkan Yardımcısı Evren Bingöl, İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman ve Uzman İhsan Ölmez katılım sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here