UND – Dışişleri Bakanlığı Schengen Vize Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirildi

0
83
und-disisleri-bakanligi-schengen-vize-calisma-grubu-toplantisi-gerceklestirildi
“Schengen Vize Çalışma Grubu"nun ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

UND, 5 Kasım 2020 Perşembe günü Dışişleri Bakanlığı’nı ziyaret etti ve pandemi sürecinde Bakan Yardımcısı Selim Yavuz Kıran’ın talimatı doğrultusunda kurulmuş olan “Schengen Vize Çalışma Grubu“nun ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükelçi Tunca Özçuhadar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda UND tarafından “AB Komisyonu Schengen Görüşmeleri, Yeni Schengen Vize Kuralları, Vize Retlerine İlişkin Vaka Çalışmaları ve Konsolosluklardan Son Gelişmeler” gündemleri ile ilgili kapsamlı bir sunum yapıldı, sektörün Schengen vizeleri ile ilgili karşılaştığı tüm sorunlar paylaşıldı ve çözüm önerileri ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıya UND‘yi temsilen UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, Başkan Yardımcıları Elif Savrum ve Evren Bingöl, Genel Koordinatör Nejla Albayrak katılım sağladı.

UND, sektörde faaliyet gösteren sürücülerin vize sorunlarının aşılması ve süreçlerinin iyileştirilmesi amacıyla desteklerini esirgemeyen Büyükelçi Tunca Özçuhadar ve ekibine sektör adına teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here