UND “Dijitalleşme Çalışma Grubu” kuruluyor

0
70
und-dijitallesme-calisma-grubu-kuruluyor-
UND üyelerinin Endüstri 4.0’a daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayabilmek adına “Dijitalleşme Çalışma Grubu” kurulacak.

Lojistik ve taşımacılıkta verimlilik, optimizasyon, hız ve zamanlama her zamankinden çok daha önemli hale geldi.

Küresel lojistik sektörünün bu ihtiyaca en iyi şekilde yanıt verebilmek için blok zincir, otomasyon, veri analitiği, tedarik zinciri yönetişimi, dijital ikiz, siber güvenlik, nesnelerin interneti ile anlık takip, 5G, yapay zekâ çözümleri ve artırılmış gerçeklik gibi dijitalleşme konularına yoğunlaştığı gözlemleniyor.

UND üyelerinin Endüstri 4.0’a daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayabilmek adına “Dijitalleşme Çalışma Grubu” kurulacak.

UND, tüm dünyada gelişmekte olan dijitalleşme teknolojilerindeki fırsatları birlikte tespit etmek, bu fırsatların taşımacılık ve lojistik sektörü üzerindeki etkilerini analiz etmek ve yenilikçi stratejiler belirlemek üzere üyelerini çalışma grubuna katılmaya davet etti.

UND Dijitalleşme Çalışma Grubu, dijital dönüşüm teknolojilerinin taşımacılık ve lojistik sektörüne etkileri ile alakalı çalışmalar yapmak, bu çalışmalar ile alakalı düzenli raporlar yayınlamak, bu çalışmalardan üyelerini, kamu kurum ve kuruluşlarını haberdar etmek, ilgili çalışma alanında mevzuat geliştirilmesi ve kamu kurumlarına görüş verilmesi amacı gütmek, üyelerine özel etkinlikler düzenlemek için faaliyet gösterecek.

UND Dijitalleşme Çalışma Grubu’nun raporları ve etkinlikleri öncelikle UND üyeleri ve çalışma grubu katılımcıları ile paylaşılacak, ayrıca çalışma sonuçları tüm sektörün ve ilgililerin erişimine UND internet sayfasında hazırlanacak özel bir bölüm ile sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here