UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Batı kara sınır kapılarındaki iyileştirmeleri Kapıkule’de görüştü

0
306
baskan-cetin-nuhoglu-bati-kara-sinir-kapilarindaki-iyilestirmeleri-kapikule-de-gorustu-12
UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Kapıkule ve Hamzabeyli’de günlük Tır çıkışlarının 2 bin adetlere çıkarak rekor geçiş rakamlarına ulaşılmasında büyük gayretleri olan Kapıkule Sınır Kapısı yetkililerini ziyaret etti.
Renault Trucks

Kapıkule ve Hamzabeyli’de günlük Tır çıkışları 2 bin adetlere çıkarak rekor geçiş rakamlarına ulaşıldı. UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, bu başarıda büyük gayretleri olan Kapıkule Sınır Kapısı yetkililerini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık’la görüşülerek kapılarda yapılan iyileştirmeler değerlendirildi.

UND, Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarındaki geçişlerin günlük 2 bin adede çıkmasındaki katkılarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu. UND Başkanı Çetin Nuhoğlu başkanlığındaki UND heyeti, 3 Nisan’da Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal ile Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Kapıkule Gümrük Müdürü Halil Güzeller ve Hamzabeyli Gümrük Müdürü Hayati Demir ile bir araya geldi. UND heyetinde, Genel Sekreter Nagihan Soylu, İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Üyesi Kadir Çirkin ve UND Kapıkule Bölge Temsilcisi Deniz Çınar yer aldı.

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, yapılan çalışmaların neticesinde Kapıkule’de geçişlerin 1.300 adede, Hamzabeyli’de ise tarihinde ilk kez 650 adetlere çıkması ile Tır kuyruklarının ortadan kalktığını belirterek Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık’a teşekkürlerini iletti.

baskan-cetin-nuhoglu-bati-kara-sinir-kapilarindaki-iyilestirmeleri-kapikule-de-gorustu-3
UND Başkanı Çetin Nuhoğlu başkanlığındaki UND heyeti, 3 Nisan’da Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal ile Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Kapıkule Gümrük Müdürü Halil Güzeller ve Hamzabeyli Gümrük Müdürü Hayati Demir ile bir araya geldi.

Kınık’tan Bulgar meslektaşlarına teşekkür

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, geçiş sayılarının bu kadar artmasında Bulgaristan tarafının da çalışmasının önemli olduğunu, gümrük sahalarımızın 24 saat takip edildiğini ve tıkanıklık nerede olursa anında müdahale edildiğini söyledi. Ayrıca, “Bulgar meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Onlarla iyi iletişim ve işbirliği ile bu başarıyı yakaladık.” diyen Kınık, UND’nin sürece sağladığı büyük katkıya da dikkat çekerek teşekkürlerini iletti.

UND takograf sorununa karşı çözümünü iletti

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Kapıkule gümrük sahasında petrol dolum alanı ile Çıkış Muhafaza arasındaki bekleyen Tır’ların, sürücülerin takograf sorunu ile karşılaşmaması için nasıl sıralanması gerektiğiyle ilgili önerisini de paylaştı. Başkan Nuhoğlu, “Tır’lar özel olarak ayrılmış 7’li sıraya girerek, kendi sıralarının gelmesini bekleyebilirler. Topçular feribot sıralamasına benzer şekilde, Tır’lar alınmaya başlar ve boşalan sıraya yeni Tır’lar eklenir. Sıraya giren bir Tır’a 3 saat sonra sıra geleceğinden bu sayede sürücüler hem takograf sorununu çözmüş olurlar, hem de temel ihtiyaçlarını giderirler.” dedi. Kınık da teklifin uygulanabilir olduğunu ve çalışma başlatacaklarını söyledi.

UND heyeti ziyaret kapsamında  Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal ile yaptığı görüşmede ise UND’nin bugüne kadar Kapıkule sınır kapısında yaşanan sorunların çözümüne ilişkin yaptığı tüm çalışmaların ve süreçlerin yer aldığı dosyayı taktim etti. Uysal, “Sınır geçişlerinin daha iyi olması için ne katkı verilmesi gerekiyorsa vermeye hazırız.” dedi

baskan-cetin-nuhoglu-bati-kara-sinir-kapilarindaki-iyilestirmeleri-kapikule-de-gorustu-19
UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal’a birer plaket takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz