UND, Avusturya KDV iadelerinin kaldırılması için ve Macaristan Bireg sistemine karşı dava açıyor

0
161
und-avusturya-kdv-iadelerinin-kaldirilmasi-ve-macaristan-bireg-sistemine-karsi-dava-aciyor
UND Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Avusturya KDV iadesinin iptaline ve Macaristan Bireg sistemine karşı açılacak davalar için DLA Piper ve Durukan Hukuk Bürosu ile işbirliği anlaşması imzalandı.

UND Yönetim Kurulu Toplantısı 10 Kasım’da Logitrans Fuarı’nda gerçekleştirildi. Uluslararası karayolu taşımacılık sektörünün gündeminin değerlendirildiği toplantıda Avusturya KDV iadesinin iptaline ve Macaristan Bireg sistemine karşı açılacak davalar için DLA Piper ve Durukan Hukuk Bürosu ile işbirliği anlaşması imzalandı.

Toplantıya hukuk bürolarına temsilen Av. Nedim Durukan, Av. Mahmut Barlas, Av.Kerem Karabucak ve Av. Dr. Dimitar Hristov katıldı.

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Avusturya KDV iadesi ve Macaristan Bireg sisteminin Türk lojistik sektöründe yarattığı haksız rekabet ve maliyet artışlarına dikkat çekti. Her iki konuda da dava açacaklarını söyleyen Nuhoğlu, bunun için DLA Piper ve Durukan Hukuk Bürosu ile işbirliğine gittiklerini söyledi. Nuhoğlu, Macaristan Brieg Sistemi’nin, Türkiye’den giden yükleri taşıyan tüm araçlar için uygulanırken diğer AB ülke yüklerini taşıyan AB plakalı araçlara uygulanmamasının büyük bir haksız rekabete neden olduğunun altını çizdi. Nuhoğlu, Avusturya akaryakıt KDV ödemelerinin de iptalini sağlayacaklarını, yüzde 20 ek ödemelerin sektörün maliyetlerini yükselttiğini belirtti.

UND’nin işbirliğine imza attığı DLA Piper ve Durukan Hukuk Bürosu tarafından bu yıl sonuna kadar KDV ve Brieg Sistemi uygulamalarına karşı dava açılacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here