Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali Goodyear’ın test sahalarında yapılacak

0
1439
dafdriverchallenge_gypartner
2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali Goodyear’ın Colmar-Berg’deki (Lüksemburg) test sahalarında düzenlenecek.

28-29 Eylül 2019 tarihlerinde Goodyear’ın Colmar-Berg’deki (Lüksemburg) test sahalarında Avrupa’nın en iyi kamyon sürücüleri 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali için bir araya gelecek. DAF’ın ortakları olan Goodyear ve Dekra tarafından desteklenen yarışın mottosu “En iyisi ol, En iyi sürücü ol.” Karşılaşmanın amacı ise beceri gerektiren ve zahmetli bir iş olan kamyon sürücülüğünü teşvik etmek. Mart-Eylül ayları arasında Türkiye’nin de dahil olduğu 30 ülkeden binin üzerinde aday en iyi kamyon sürücüsü seçilebilmek için yarışmaya katıldı.

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’na katılabilmek için adayın, her damla yakıttan azami performansı almayı, yükü güvenli olarak taşımayı, trafiğin yoğun zamanlarında bile zamanında teslimi etmeyi ve araçlarını en iyi durumda tutmayı bilmesi gerekiyor. Sürücünün yol bilgisi ve ticari araçların kullanımı konusundaki bilgisi de değerlendirilen online kayıt sürecinin ardından seçilen sürücüler bulundukları ülkelerdeki ulusal final karşılaşmasına katılmak için davet ediliyorlar. Türkiye’de ağustos ayında gerçekleşen 2019 DAF Ulusal Sürücü Yarışması’nda Turhan Öz birinci olarak Lüksemburg’ta yarışmaya hak kazandı.

dafdriverchallenge_gypartner_final_
Final yarışında katılımcılar Goodyear’ın sahasında dokuz farklı teknik ve sürüş hakimiyeti uygulamasına katılacaklar.

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali ise eylül ayının sonunda yapılacak. Kendi ülkelerindeki ulusal DAF Sürücü Yarışmalarını kazanan 18 sürücü; sürücülük yeteneklerini, yol güvenliği konusundaki farkındalıklarını ve ulaşım sektörü konusundaki bilgi birikimlerini gösterme fırsatı bulacaklar. Finalistler, kendilerini yenilikçi ve zorlu koşullarda test etmek amacıyla tasarlanan iki günlük final karşılaşmasında, DAF kamyonları kullanacaklar. Tüm bu mücadeleler Goodyear’ın gelişmiş yakıt verimliliği ve kilometre performansı sunan yeni nesil FUELMAX GEN-2 ve KMAX GEN-2 lastikleriyle gerçekleşecek.

Sürüş konusunda uzman olan kişilerden oluşan jüri, her finalisti araç ve lastik konularındaki teknik bilgileri, eko-sürüş, yol güvenliği becerileri, manevra kabiliyetleri ve yarışmacıları diğerlerinden ayıran önemli alanları temel alarak değerlendirecek. Bu değerlendirmeleri başarıyla geçen sürücü, 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’nın kazananı olacak.

Goodyear Avrupa Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Maciej Szymanski, şunları söyledi: “Goodyear ve DAF’ın uzun süredir devam eden ortaklığı üstün kalitede hizmet sunmaya, taşımacılık alanında verimli bir hizmet ve üstün mobilite çözümleri sunmaya odaklanmakta. Kamyon sürücülerinin zorlayıcı mesleklerini destekleyen 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’na katılmak bizim için özellikle önem arz ediyor. Goodyear’da bizim amacımız sürücülerin hayatlarını ve gündelik çalışmalarını mümkün olduğunca kolaylaştırmak. Bu amaçla filolarla işbirliği yaparak lastiklerin en iyi durumda olmasını sağlamak ve Pan-Avrupa hizmet ağını desteklemek için Goodyear Total Mobility uygulaması ile yüksek kalitede lastik tedarik ediyor, akıllı lastik izleme sistemlerini kullanıyor ve yönetim çözümleri sunuyoruz. Ayrıca TruckForce uygulaması ile kamyonların ve sürücülerin faaliyetlerine devam edebilmelerini sağlıyoruz. Bu sayede çalışma zamanının en üst seviyeye çıkmasına ve sürücülerin güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi yaşayarak işlerini en iyi şekilde yapmalarına katkı sağlamış oluyoruz.

dafdriverchallenge_gypartner_2_lr_final
2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali, Goodyear’ın gelişmiş yakıt verimliliği ve kilometre performansı sunan yeni nesil FUELMAX GEN-2 ve KMAX GEN-2 lastikleriyle gerçekleşecek.

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali Goodyear’ın Colmar-Berg’deki (Lüksemburg) test sahalarında düzenlenecek. Final karşılaşması için kullanılacak Formula 1 testinden geçmiş olan ve 3.960 metre uzunluğundaki bu yolda, binek ve kamyon lastiklerinin ıslak ve kuru zeminlerdeki tasarruf ve performansı test ediliyor. Final yarışında katılımcılar Goodyear’ın sahasında dokuz farklı teknik ve sürüş hakimiyeti uygulamasına katılacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here