TÜVTÜRK, İstanbul’daki yeni istasyonunun temelini attı

1
1359
Renault Trucks

TÜVTÜRK, artan araç muayene talebini karşılamak ve hizmetin devamlılığını sağlamak amacıyla İstanbul genelindeki 14’üncü sabit istasyonunun yapımına başladı.

Altı ağır vasıta kanalı ile tüm taşıt tiplerine hizmet verecek yeni TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu’nun temel atma törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1’inci Bölge Müdürü Cem Murat Yıldırım ve TÜVTÜRK yöneticileri katıldı. İstasyon 2017 yılının son çeyreğinde hizmet vermeye başlıyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminde Türkiye’de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK, İstanbul’da artan muayene talebine cevap verebilmek ve ağır vasıta muayene sığasını artırabilmek için il sınırları içinde yeni bir istasyon yatırımı gerçekleştiriyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Arnavutköy ilçesinde, Hadımköy Yeşilbayır mevkinde yer alacak yeni istasyonun temel atma törenine, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1’inci Bölge Müdürü Cem Murat Yıldırım ve TÜVTÜRK yöneticileri katıldı. Yapımına başlanan istasyon, TÜVTÜRK’ün İstanbul il sınırları içerisindeki 14’üncü, Türkiye genelinde 206’ncı sabit istasyonu olacak. İstanbul’da yeni istasyon ile birlikte motosiklet ve sabit istasyon sayısı 16’ya yükseliyor. Yeni istasyonun ise 2017 yılının son çeyreğinde hizmet vermeye başlayacağı belirtiliyor.

TÜVTÜRK tarafından inşa edilecek istasyonda ayrıca araç muayenesi için gerekli olan egzoz yayım muayene hizmetinin yanı sıra istasyon içerisinde müşterilerin sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kafetarya da inşa edileceği belirtiliyor.

Randevular ücretsiz

İstanbullu araç sahipleri, araç muayene hizmeti için www.tuvturk.com.tr sitesinden veya TÜVTÜRK çağrı merkezinden ücretsiz randevu alabiliyor.

TÜVTÜRK, artan araç muayene talebini karşılamak ve hizmetin devamlılığını sağlamak amacıyla İstanbul genelindeki 14’üncü sabit istasyonunun yapımına başladı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz