Türkiye’de SUV’un lideri PEUGEOT

0
342
PEUGEOT
Türkiye otomotiv pazarının hızla yükselen markası PEUGEOT, mayıs ayındaki rekor satışının ardından haziranda da yüksek performansını sürdürdü. Yılın ilk yarısında 40 bin 892 adetlik satış gerçekleştiren PEUGEOT, özellikle SUV modelleriyle pazarın en dikkat çekici markası olmaya devam ediyor. Marka, yılın ilk yarısında gerçekleştirdiği 24 bin 277 adet SUV satışıyla Türkiye’nin lider markası konumunu koruyor.
Renault Trucks

Otomotiv dünyasının sportif sürüşle yüksek teknolojiyi bir arada sunabilen göz alıcı markası PEUGEOT, Türkiye pazarındaki büyüme hamlesinin sonuçlarını almaya devam ediyor. Yeni modelleriyle pazarın en dinamik markası haline gelen PEUGEOT, sınıfının en iyisi olan ürün gamıyla Türk tüketicisinin de takdirini kazanmayı sürdürüyor. Haziran ayını 6 bin 435 adet araç satışıyla geride bırakan PEUGEOT, yılın ilk yarısında da 40 bin 892 adetlik satış rakamına ulaştı. Bu satış rakamıyla ilk 6 ayda Türkiye’nin en çok tercih edilen 4’üncü markası olarak dikkat çeken PEUGEOT, 10 bin 166 adetlik ticari araç satışıyla da bu alanda pazarın en çok tercih edilen 3’üncü markası olarak öne çıkıyor.

B-SUV’un lideri PEUGEOT 2008

PEUGEOT’nun yükselen performansında en büyük payı SUV modelleri alıyor. Marka, B sınıfından D sınıfına kadar farklı ölçülerde 4 modelle SUV müşterilerine hitap ediyor. PEUGEOT 3008, yılın ilk yarısında gerçekleştirdiği 10 bin 39 adetlik satışla markanın en çok satılan modeli konumunda yer alıyor. Türkiye’de segmentinde yüzde 8,8 payla en fazla tercih edilen üçüncü SUV modeli olan 3008, ilk günkü performansını korumaya devam ediyor. 9 bin 454 adetlik satışla markanın en çok satılan ikinci modeli olan 2008 ise, yüzde 14,5 payla segmentinde liderliğini sürdürüyor. Markanın D-SUV modeli 5008 ise segmentinin en fazla satılan ikinci modeli olarak iddiasını ortaya koyuyor. Markanın en yeni SUV modeli olan 408 ise, yaklaşık 4 aydır pazarda olmasına rağmen 3 bin 152 adetlik satış rakamına ulaşmış durumda.  Birbirinden iddialı bu 4 SUV modelle PEUGEOT, bu segmentin tartışmasız lideri olarak öne çıkıyor. Haziran ayında 4 bin 759 adet SUV model satan PEUGEOT, ilk yarıda ise yüzde 12,3 pazar payıyla 24 bin 277 adede ulaştı. Böylece marka, hem haziran ayını hem de yılın ilk yarısını SUV pazarının lideri olarak geride bırakmış oldu. 

PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu
PEUGEOT’nun toplam pazarda yılın ilk yarısında 3 yerli üreticinin ardından 4’üncü sırada yer aldığını söyleyen PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “Bu çok önemli bir başarı. Satışlarımız ilk 6 aylık dönemde 40 bin 892 adede ulaştı. Bu sene ilk 6 ayda, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 55 büyüyen pazarda biz PEUGEOT olarak yüzde 170 oranında büyüdük.” dedi.

2022 yılının ilk 6 ayına göre yüzde 170 oranında büyüdük

Yılın ilk yarısını değerlendiren PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “PEUGEOT olarak Türkiye pazarındaki büyümemize son sürat devam ediyoruz. Yılın ilk yarısında 3 yerli üreticinin ardından 4’üncü sıradayız ve bu çok önemli bir başarı. Satışlarımız ilk 6 aylık dönemde 40 bin 892 adede ulaştı. Bu sene ilk 6 ayda, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 55 büyüyen pazarda biz PEUGEOT olarak yüzde 170 oranında büyüdük.” dedi. Türkiye pazarında en fazla tercih edilen modellerin 3008 ve 2008 olduğunu ifade eden Gülin Reyhanoğlu, “SUV modellerimizle pazarın en beğenilen markasıyız. Pazara mart ayı itibarıyla giriş yapan 408 modelimiz de 3 bin 152 adetle satışlarımıza ciddi katkı yaptı. Sadece haziran ayında, Fransa’dan sonra tüm dünyada en çok 408 satılan ikinci ülke, Türkiye oldu. Birbirinden iddialı 4 modelimizle SUV pazarından yüzde 12,3 pay almayı başardık. Bir başka deyişle Türkiye’de satılan 8 SUV araçtan biri PEUGEOT oldu. Yılın ikinci yarısında yenilenen 508 ve 2008 modellerimizi pazara sunmayı planlıyoruz. Bunlar bize ekstra güç katacak.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here