Türk nakliyeciler Frachtbox ağını kullanıyor

0
573
tulin-dogan-03[1]
Frachtbox Türkiye Genel Müdürü Tülin Doğan

İsviçreli Frachtbox’a Türkiye’deki firmalardan büyük ilgi geldi. Fevzi Gandur Lojistik,  Eyüp Lojistik, Kılıç Group, Karınca Lojistik ve Geodis Türkiye gibi lojistik firmalarının yanı sıra Kocaeli-Derince Nakliyeciler Kooperatifi de Frachtbox ile işbirliği yaptı. Genel Müdür Tülin Doğan, “Frachtbox ağına katılan lojistikçiler, ihracat taşımalarında ‘boş dönüş’ derdinden kurtuluyor. İhracatçı ve ithalatçı firmalar ise yükünü en hızlı ve en uygun maliyetle taşıtma fırsatı buluyor.” dedi.

Yük sahibi ve nakliyeciyi online platformda buluşturan İsviçreli Frachtbox, hızlı giriş yaptığı Türkiye pazarında büyük ilgiyle karşılandı. Sektörün önde gelen firmalarından Fevzi Gandur Lojsitik, Eyüp Lojistik, Kılıç Group, Karınca Lojistik ve Geodis Türkiye’nin yanı sıra Kocaeli-Derince Nakliyeciler Kooperatifi de Frachtbox ile işbirliği yaptı.

Frachtbox Türkiye Genel Müdürü Tülin Doğan, ocak ayında Türkiye pazarına giriş yapan İsviçreli Frachtbox’ın Türkiye’de yoğun ilgiyle karşılandığını vurgulayarak, “Frachtbox olarak, yük sahipleri, nakliyeciler ve gümrükçülere hizmet veriyoruz. Güçlü teknolojik altyapımız sayesinde müşterilerimiz için en uygun seçeneği, en uygun maliyet ve en hızlı şekilde sunuyoruz. Türkiye’de bizim gibi bir lojistik platformuna ihtiyaç olduğunu biliyorduk ancak beklentilerimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaşmak bizi çok mutlu etti. Özellikle lojistik firmalarından büyük talep var. Fevzi Gandur Lojistik, Eyüp Lojistik, Kılıç Group, Karınca Lojistik ve Geodis Türkiye’nin yanı sıra Kocaeli-Derince Nakliyeciler Kooperatifi de Frachtbox ile işbirliği yaptı.” dedi.

Avrupa’dan ‘boş dönüş’ derdine son

Lojistikçilerin son dönemdeki en büyük sıkıntılardan biri de ihracatın aksine ithalatta düşüş olması nedeniyle araçların özellikle Avrupa’dan boş dönmek zorunda kalması. Tülin Doğan, “Frachtbox ağına katılan firmalar, ihracat taşımalarında  ‘boş dönüş’ derdinden kurtuluyor. Öte yandan ihracatçı ve ithalatçı firmalar ise yükünü en hızlı ve en uygun maliyetle taşıtma fırsatı buluyor. Türkiye’deki firmalardan satın alma ve ortaklık teklifleri de almaya başladık.” dedi.

Mobil uygulama çok yakında hizmette

Frachtbox’ın, Türkiye pazarına özel mobil uygulama hazırlığında olduğunu hatırlatan Tülin Doğan, “Bu konudaki çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Güçlü bir teknolojik altyapı ile çok yakında müşterilerimize mobil hizmeti de sunuyor olacağız. Türkiye’deki müşterilere özel maliyet ve rekabet avantajı sağlayacak kampanyalar da düzenleyeceğiz.” dedi.

Fransa ve İtalya’yı Türkiye’den yönetiyor

Mayıs 2018’de üç ortakla İsviçre’de kurulan online navlun arama motoru Frachtbox.com, kısa sürede hizmet ağını, başta tüm Avrupa olmak üzere Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri’ne kadar geniş bir coğrafyaya yaydı. Şirketin bugün 1.5 milyar kullanıcıya ulaşma sığası bulunuyor. Merkezi İsviçre’den sonra ilk ofisini Türkiye’de açan Frachtbox’ın Almanya ve İspanya ofisleri de kuruluş aşamasında. Fransa ve İtalya ise şimdilik İstanbul’dan yönetilecek. Frachtbox, Mersin ve İzmir’de de ofis açmayı planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here