Türk e-ticaret firmaları dünyaya açıldı

0
873
Dr-Onder-Turker
DRN LOJİSTİK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Türker

Her gün büyüyen e-ticaret pazarında yeni trend e-ihracat oldu. Yurtdışına satış yapmak isteyen e-ticaret firmaları, milli teknoloji ile geliştirilen KargomKolay e-ihracat entegrasyonu ile ürünlerini tüm dünyaya satmaya başladı. Döviz geliri elde eden online mağazalar, hızlı büyüme evresine girdi ve yeni işe alımlar devam ediyor.

Online mağazalar e-ihracat ile ülkeye döviz getiriyor

Covid-19 etkisi ile tüm dünyada yaşanan kriz, e-ticaret sektöründe ciddi bir artışa neden oldu. Kredi kartları içinde e-ticaret harcamalarının payı yüzde 30’lara kadar yükselmiş durumda. Bu da kepenk kapatan esnaflar için çıkış yolunun dijitalleşme ile dünyaya ayak uydurmak olduğunu kanıtladı, e-ticaret dünyası ise tüm gözleri üzerine çekti.

Türkiye’de e-ticaret alanında faaliyet gösteren çok büyük oyuncuların yanında, daha butik hizmet veren yüzbinlerce e-ticaret sitesi bulunuyor. Bu sitelerin hemen hemen hepsi de yurt dışına hizmet veremediği için gelen talepleri yanıtsız bırakmak durumunda kalıyorlardı. Özellikle kıyafet, ev tekstili, aksesuar gibi satışları geri çevirmek istemeyen e-ticaret siteleri, KargomKolay.com’un lansmanını yaptığı ücretsiz e-ihracat entegrasyonu ile 219+ ülkeye ürünlerini satmaya ve kargolamaya başladı.

Sistem nasıl çalışıyor?

KargomKolay E-ihracat Entegrasyonu ile online mağazalar, kargo ülkesine göre anlık ve otomatik olarak kapıdan kapıya yurtdışı kargo ücretini hesaplıyor ve teslim süresini ziyaretçiye söylüyor. Sepetteki ürünlerin ağırlıklarına ve desisine göre otomatik güncelliyor. Online mağazanın ziyaretçisi, satın almak istediği ürünlerin bedelini öderken, kargo bedelini de önden ödeyebiliyor. Sipariş sonrasında ise tüm toplama, gümrük, yurt dışı çıkış işlemleri ve 219+ ülkeye kapıya teslimat işlemlerini KargomKolay, kolay e-ihracat ile hallediyor. Android ve IOS app’leri de bulunan KargomKolay ile cep telefonundan anlık olarak kargonuzun takibi de yapılabiliyor.

kargomkolay-eihracat
KargomKolay E-ihracat Entegrasyonu ile online mağazalar, kargo ülkesine göre anlık ve otomatik olarak kapıdan kapıya yurtdışı kargo ücretini hesaplıyor ve teslim süresini ziyaretçiye söylüyor.

Kobiler için krizden çıkışın anahtarı e-ticaret

Tüm dünyada hemen her sektör yavaşlamış durumda. İş dünyası ekonomik krizden çıkış yolu ararken yurt dışına dövizle yapılan peşin satışlar, özellikle perakende sektöründeki girişimcileri heyecanlandırıyor. DRN LOJİSTİK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Türker, konu ile ilgili olarak şunları söyledi. “Dünya, kasıp kavuran pandeminin etkisi ile çok zor günler geçiriyor. İhracatımızın yüzde 60’ını KOBİ’ler gerçekleştiriyor ve ekonomimizi canlandırmamız için daha fazla firmamızı yurtdışına açmamız şart. Dünyadaki e-ticaret sitelerinin üçte biri ücretsiz olan wordpress altyapısı kullanıyor. Biz de yaptığımız ücretsiz e-ihracat entegrasyon ve yurtdışı kargo sistemimiz ile, tüm e-ticaret firmalarını ücretsiz bir şekilde, gümrükçü kullanmadan ihracat yapabilir hale getirdik. Ülkemizde bulunan yüzbinlerce eticaret firmasına sunduğumuz ücretsiz KargomKolay E-ihracat Entegrasyonu’nun küçük ve orta büyüklükteki eticaret sitelerini yurtdışına açarken, ülkemizin de ihracatına büyük bir katkıda bulunacağına inanıyoruz.

KargomKolay kimdir?

Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo projesi olan KargomKolay.com, 2014 yılında kurulmuş olan DRN Lojistik A.Ş.’nin bir markası. Firma 2019 yılında 140’ın üzerinde ülkeye kapıdan kapıya teslimat yapmış durumda. Binlerce bireysel ve kurumsal müşterisi bulunan firma, tüm taşımalarını TNT, DHL, UPS ve FedEx ile yapıyor. 0850 550 5500 numaralı çağrı merkezinde ise hergün binlerce müşteriye hizmet veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz