Turgut Erkeskin, FIATA Başkanlık Divanı’na seçildi

0
898

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Malezya’da düzenlenen FIATA Dünya Kongresi’nde büyük bir başarıya daha imza attı. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin, yapılan seçimlerde en yüksek oyu alarak Kıdemli Başkan Yardımcısıunvanı ile FIATA Başkanlık Divanı’na seçildi.

445 üyesi ile Türk lojistik sektörünün çatı kuruluşu olan UTİKAD, uluslararası bir başarının daha sahibi oldu. 2010 – 2016 yılları arasında UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan ve halihazırda UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Turgut Erkeskin, FIATA Başkanlık Divanı’na seçildi.

2013 yılından bu yana FIATA Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı ve FIATA Avrupa Bölge Başkanlığı görevini yürüten Turgut Erkeskin, 4 – 8 Ekim tarihleri arasında Malezya’da düzenlenen FIATA Dünya Kongresi kapsamında gerçekleştirilen 2017 FIATA Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçimlerde adaylar arasında en yüksek oyu alarak Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak Başkanlık Divanı’na girdi.

FIATA Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra FIATA Avrupa Bölge Başkanlığı, Dünya Kongresi Düzenleme Komitesi Üyeliği, Denizyolu Çalışma Grubu, Sürdürülebilir Lojistik Çalışma Grubu Üyeliği görevlerini yürüten Turgut Erkeskin, FIATA’da üstlendiği bu önemli görevlerle Türkiye lojistik sektörünü ve UTİKAD’ı uluslararası platformlarda başarıyla temsil etmekteydi. Bu başarılı çalışmaların sonucu olarak son FIATA genel kurulunda yapılan seçimlerde, geçerli oyların çoğunluğunu alarak en yüksek oyla Başkanlık Divanı’na giren Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu.

FIATA Başkanlığı’na da Pakistan temsilcisi Badar Badat’ın seçildiği bu genel kurulda seçilen Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyeleri önümüzdeki iki yıl boyunca görev yapacak. Turgut Erkeskin Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine ek olarak FIATA bünyesindeki diğer görevlerine de devam edecek.

Seçim sonuçlarını ve kongreyi değerlendiren UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener; “Yıllarca UTİKAD’da başarıyla başkanlık yapmış olan ve halen de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Turgut Erkeskin, FIATA gibi lojistik sektörünün dünyadaki en saygın kuruluşunda Kıdemli Başkan Yardımcılığı göreviyle hepimizi gururlandırdı. Neredeyse oyların tamamını alarak bu göreve seçilmesi Turgut Erkeskin’i yakın gelecekte FIATA Başkanı olarak da göreceğimizin güçlü bir göstergesidir. Yalnızca sektörümüz değil, aynı zamanda ülkemiz de bu sonuçla ne kadar gururlansa azdır.” dedi.

FIATA Kıdemli Başkan Yardımcılığı’na seçilen Turgut Erkeskin; “Gücümüzü sektörümüzden, üyelerimizden ve UTİKAD olarak etkin çalışma disiplinimizden alıyoruz. Öyle ümit ediyorum ki öncülük ettiğimiz bu yolda sektöre yeni katılan genç meslektaşlarımız çok daha etkin çalışmalar yapacaklardır.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here