TÜGİAD Ankara Şubesi, IMER-L&T ve Mercedes-Benz Türk’ü ziyaret etti

1
2053
Renault Trucks

TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri, Aksaray’da kurulu Mercedes-Benz Türk A.Ş. ile IMER-L&T İş Makinaları A.Ş.’ye ait fabrikalara bir gezi düzenleyerek incelemelerde bulundu.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ile Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan işinsanları heyeti, Mercedes-Benz Türk A.Ş. kamyon fabrikasını gezerek, yetkililerden bilgi aldılar. Daha sonra IMER-L&T İş Makinaları A.Ş. firmasının yine Aksaray’da kurulu transmikser fabrikasını gezen heyete, aynı zamanda TÜGİAD üyesi olan firma ortaklarından Burcu Uygur ev sahipliği yaptı. Fabrika hakkında bilgi veren Uygur, “Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük transmikser üretim tesisine sahip olan IMER-L&T İş Makinaları A.Ş, Mercedes-Benz, Ford ve MAN kamyon firmalarının onaylı üstyapı firmasıdır. Aksaray’daki fabrikamız, günlük dokuz adet transmikser üretim sığasına sahiptir. 170 çalışanı bulunan firmamız, iki üretim tesisinden sonra yıllık sığasının 2 bin 50 adetten 3 bin adede çıkartılabilmesi için üçüncü üretim tesisinin yatırım kararını almış bulunuyor.” dedi.

Genç işinsanları heyeti fabrika ziyaretlerinden sonra Nevşehir, Ürgüp ve Göreme gibi yakın merkezlerdeki turistik bölgeleri gezdiler.

Ercan Kahraman: “Gezi ve incelemelere devam edeceğiz”

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, gezi ile ilgili bilgi verirken, üyelerine ait bir üretim tesisisin kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olmasından gurur duyduğunu ifade etti. Üyeler arasında ilişki ve işbirliğini geliştirmeye büyük önem verdiklerini vurgulayan Kahraman, üye işyerlerinin üretim faaliyetlerini yerinde gözlemlemeye yönelik gezi ve gözlem faaliyetlerine devam edeceklerini söyledi.

TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri, Mercedes-Benz Türk A.Ş. ve IMER-L&T İş Makinaları A.Ş.’ye ait fabrikaları gezdi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz